Uniswap

UniSwap, Eski FED Ekonomistini İşe Alınca Tepki Yağdı!

Merkezsiz finans protokolü UniSwap'ın eski bir Fed çalışanını işe alması tepkileri beraberinde getirdi.

Merkezsiz finans (DeFi) protokolü UniSwap’ın ana geliştiricisi UniSwap Labs, ABD merkez bankası Fed’in eski ekonomisti Gordon Liao’nun şirketin araştırma dalının başına getirildiğini duyurdu. Fed’den ayrılmasının nedenlerine dair açıklama yapan Liao, kripto para alanındaki çok sayıda inovasyonun kendisini etkilediğini söyledi.

Kripto para dünyasının en büyük merkezsiz borsası (DEX), önemli bir işe alım yaptığını duyurdu.

Eski bir FED ekonomisti olan Dr. Gordon Liao, aynı zamanda Harvard’da ekonomi alanında doktora yapmış bir isim olarak göze çarpıyor. Liao, yaptığı açıklamasında UniSwap Labs’in araştırma dalının başına geçmek için Fed’den ayrıldığını açıkladı. Liao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, merkezsiz finans dünyasına geçmek için Fed’den ayrılmasına dair detaylı bir analiz de yayınladı.

Liao sözlerine, Web3 teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte “daha iyi, daha güvenli ve daha erişilebilir bir finans sistemine” dair artan umutlara sahip olduğunu belirtmesiyle başladı. Liao, 24 ana şirketin ABD hazinesinin tüm açık arttırmalarını ele geçirdiğini iddia ederek, bu durumu öğrendiğinde küresel ekonominin az sayıda kişiye bağlı olduğunu anlayıp oldukça şaşırdığını söyledi. Ünlü ekonomist ayrıca, var olan çok sayıda finansal soruna işaret ederek 2008 Ekonomik Krizi’nden bu yana bu geleneksel sistemin doğru çalışmadığını ifade etti.

UniSwap (UNI)’ın Bu Kararına Twitter Üzerinden Çok Sayıda Tepki Geldi

UniSwap’ın bu işe alımına Twitter dünyasından ise çok sayıda tepki geldi. Twitter kullanıcıları, UniSwap gibi merkezsiz bir protokolün, ABD’nin merkez bankası olan Fed’in bir çalışanını araştırma dalının başına neden getirdiğini sorguluyor. Bazı kullanıcılar ise Liao’yu, bir süre Twitter’daki kripto para kullanıcıları tarafından dikkatle izleneceği konusunda uyardılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu