BorsaHaberlerKripto Para

Uniswap, UNI V3’ü Tanıttı! “4000 Kat Sermaye Verimliliği Sunacak”

Uniswap V3'ün ayrıntıları paylaşıldı.

Uniswap, 5 Mayıs’ta piyasa sürülecek olan Uniswap V3’ün ayrıntılı bir özetini paylaştı.

Uniswap hali hazırda Ethereum ağındaki günlük işlemlerin %20-25’ini oluşturuyor. V2 lansmanından sonra ağda 135 milyar dolarlık bir hacme ulaşıldı.

Uniswap V3 şimdiye kadar tasarlanmış en esnek ve sermaye açısından verimli AMM olarak tanımlanıyor.

Uzun süredir Uniswap’a akın eden Defi kullanıcılarının V3 sayesinde daha düşük olumsuz riskle daha fazla likidite riski taşıyabileceği belirtildi.

Yapılan açıklamada V3’ün faydalarına ilişkin bazı notlar da paylaşıldı.

” V3 konsantre likidite pozisyonları özelliği getirecek. Bu özellik sayesinde 0’dan sonsuza kadar tüm fiyat spektrumuna sermaye tahsis etmek yerine, her LP’ye hangi fiyat aralıkları için likidite sağlamak istedikleri konusunda tam kontrol verilir.

Sonsuz stratejiler verimli bir şekilde tek bir havuzda toplanabilir ve kullanıcıların ticaret yapabileceği birleşik bir eğri oluşturabilir.”

Ek olarak V2’ye kıyasla 4000 kata varan sermaye verimliliği sağlanacağı ve merkezi borsalardan bile üstün, düşük kaymalı ticaret uygulamaları sunulacağı belirtildi.

Ethereum’a gelmesi beklenen ölçeklendirme çözümlerinin komisyon ücretlerini düşüreceği bu nedenle bu güncellemede ticaret ve sermaye verimliliğine odaklanıldığı belirtildi.

Duyuru sonrası 36.7$ seviyelerine kadar yükselen Uni sert bir satışla karşılaştı ve bu seviyeden %10 düştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İbrahim

Niye düştü ama?

Anonim

Pezevenkliği km yapacak


Başa dön tuşu