Bitcoin

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) Bu Seviyede Tutunamazsa Ayı Gelebilir!

Cowen'a göre ayı çok yakında!

Önde gelen kripto para analisti ve yatırımcısı Benjamin Cowen, kripto para sektörü hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

Bitcoin’in yakın zamanda 52.000 dolara kadar yükselip devamında 42.000 dolara kadar düşmesi piyasada büyük bir panik oluşturdu ve BTC’nin yeniden 46.000 dolara yükselmesi bu paniği sakinleştirdi.

Buna rağmen lider kripto para biriminin hala büyük bir belirsizlik içerisinde olduğu söylenebilir ve bunun tam olarak ne zaman geçeceği bilinmiyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Nokta

Ünlü bir kripto para analisti olan Benjamin Cowen ise bu konu hakkında görüşlerini açıklayarak tam olarak hangi seviyenin altına düşülürse ayının gelebileceğini belirtti.

BTC, basın saati itibarıyla 46.000 dola desteğini kaybetmedi ve analist Cowen’a göre burası bir hayli kritik.

Analist, 20 haftalık basit hareketli ortalamanın ise en kritik nokta olduğunu belirterek bunun destek olması durumunda fiyatın 100.000 dolara çıkacağı söylentilerinin gündemde olduğuna dikkat çekti.

Analist, 20 haftalık grafiklerin genelde boğa sezonunda dikkate alındığını belirterek, bunun altına düşülmesi durumunda resmen ayı sezonunun başlayacağını vurguladı.

20 haftalık SMA’nın, 42.000 dolar noktasına denk geldiği görülüyor ve daha önce de fiyat bu noktanın altına düştüğünde kolay kolay toparlanamadı.

BTC’nin bu seviyenin altına gerilemesi ve burada kalması kesinlikle kripto para sektöründeki korkuyu tetikleyecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu