blank
AnalizBitcoin

Ünlü Analist Açıkladı: “Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa Yeni Bir Boğa Sezonu Başlar!”

Peki, Bitcoin için ilk etapta aşılması gereken seviye ne?

Piyasadaki tüm olumsuz gidişata ve Bitcoin’in şu sıralar 10.500 dolar seviyelerine takılmış olmasına rağmen lider kripto para birimi hakkında dudak uçuklatıcı tahminler de gelmiyor değil.

Geniş bir takipçi kitlesi bulunan kripto para analisti The Moon (The Moon Carl) Bitcoin’in kısa vadede kırması gereken ilk seviyenin 14.000 dolar olduğunu belirtti. Bu seviyenin kırılması halinde güçlü bir mum yanacağını ve boğa piyasasının garanti olacağını belirten analist, bir sonraki aşamanın 20.000 dolar olduğunu dile getirdi. Aksi halde kötü senaryolara hazır olmak gerektiğini ifade eden ünlü isim, bu iki seviyenin aşılmasının çok çok daha büyük seviyelere ulaşmak için birer ön basamak olduğunu iddia etti.

5 Milyon Doları Görebiliriz!

Bu zamana kadarki en astronomik boğa tahminini yaparak Bitcoin’in 5 milyon doları görme potansiyeli olduğunu belirten analist, son röportajında merceğini dünyadaki döviz arzına çevirdi. Şu anda dünyadaki tüm arzın 100 trilyon dolarlık bir değere sahip olduğunu ifade etti. Bitcoin’in bu likidite havuzunu devralması halinde ise 5 milyon dolara ulaşma potansiyelini elinde bulundurduğu iddiasında bulundu.

Öte yandan merkez bankalarının daha önceki yıllarda hiç görülmemiş miktarlarda dolar bastığını hatırlatan ünlü isim, bu durumun en çok Bitcoin’e yarayacağını ve bu açıdan bakıldığında da kısa vadede 20.000 dolarlık seviyeyi aşmanın çok da zor olmadığını sözlerine ekledi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu