Bitcoin

Ünlü Analist Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Bir Sonraki Hedef Noktayı Belirledi!

Fairlead Strategies kurucusu ünlü analist Katie Stockton, Bitcoin fiyatının bir sonraki hedefi olabilecek seviyeyi açıkladı.

Fairlead Strategies kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatı hakkında konuştu.

Stockton, BTC için boğa lehine sinyallerin oluştuğunu ve sıkça takip edilen 200 günlük SMA değerine doğru devam eden bir ralli yaşanabileceğini iddia etti.

Analiste göre dünyanın en büyük kripto parası, son üç günde 38.500 dolar seviyesinden 42.000 doların üstüne tırmanarak Ichimoku bulut desteğini savunmayı başardı.

Ichimoku bulut göstergesi yatırımcılar tarafından destek ve direnç noktalarını belirlemek için sıkça kullanılıyor.

“Bitcoin (BTC) İçin Bir Sonraki Hedef 48.100 Dolar Seviyesi Olabilir”

Stockton, son boğa savunmasının stokastik göstergeler ve MACD histogramları gibi teknik araçlardan gelen pozitif sinyaller ile desteklendiğini açıkladı:

“Bitcoin fiyatı 40.000 dolar yakınında bulunan bulut tabanlı önemli desteğini tutmayı başardı ve üç günlük rallinin ardından günlük stokastiklerinden ‘oversold’ bir alım sinyali vererek kısa vadeli boğa lehine havayı destekledi.

Günlük MACD göstergesi de sıkışarak 200 günlük hareket ortalamasına denk gelen 48.100 dolara doğru bir yükselişi destekleyen kısa vadeli bir momentumu destekledi.”

Teknik analizde stokastikler değerleri 0 ila 100 arasında değişen ve yatırımcıların aşırı alım (overbought) ve aşırı satım (oversold) koşullarını belirleyerek giriş ve çıkış noktalarını bulmalarına yardımcı olan göstergelerdir.

Bir varlık bu göstergede 20’nin altına inerse oversold, 80’in üstüne çıkarsa overbought olarak nitelendiriliyor. Analistlere göre 20’nin altından yukarı yönlü bir çıkış alım sinyali olarak değerlendirilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu