AnalizBitcoin

Ünlü Analist Bitcoin Yükselişinden Sonra Piyasayı Değerlendirdi: Bitcoin Nereye Gidiyor?

Ünlü Türk analist Selcoin, son yükselişten sonra piyasayı değerlendirdi.

Bitcoin’in çok beklenen 10.000 dolar seviyesi üzerine çıkmasından sonra birçok yatırımcı sıradaki yönün ne olacak olduğunu sormaya başladı. Bir yandan halving tarihinin yaklaşması, bir yandan ise FOMO etkisinin oluşması sebebiyle kafaları karışık halde bekleyen yatırımcılar bu dönemde analistlerin açıklamalarına kitlenmiş durumda.

Bitcoin ile ilgili isabetli tahminleri ile bilinen ünlü Türk analist Selcoin, son yükselişten sonra piyasayı değerlendiren bir video çekti. Videodan satır başlıkları şu şekilde:

Teknik analizlerin yol gösterici olduğunu ancak özellikle kripto para piyasası gibi volatil bir piyasada psikolojik sınırların da önemli olduğuna değinen ünlü isim, yatırımcıları FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi ile heyecanla yatırım yapılmaması gerektiği konusunda uyardı.

“Derenin boyunu iki yağımla beraber ölçmeye çalışmam” lafıyla sözünü örneklendiren Selcoin, bir ürünün asla her zaman artmayacağını ve mutlaka kar satışı geleceğini ifade ederek planlı ve programlı bir şekilde ayakları yere sağlam basarak yatırım yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Mart ve nisan ayları boyunca BTC’de yatay ve düşüş trendinin hakim olacağını düşünen analist, bu döneme kadar 12.500 dolara kadar bir yükseliş olabileceğini sözlerine ekledi.

Halving fiyatlanmasının bittiğini gösterecek olan destek seviyesinin 9200 dolar seviyeleri olduğunu ifade eden ünlü isim, daha sonraki destek seviyelerini 7950 ve 7300 dolar olarak belirlerken bu senenin dip noktasını ise 5200 dolar seviyesi olarak belirlediğini ifade etti.

Asıl yükselişin halvingden sonra görüleceğini ifade eden ünlü isim, tahmininin ütopik olduğunu belirterek 2020 yılı içerisinde 60 bin dolarlık fiyat hedefinin olduğunu sözlerine ekledi.

Bu gibi açıklamalar için Selcoin’in kanalını takip etmenizi öneriyoruz. Videonun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu