Bitcoin

Ünlü Analist: “Bitcoin’de 5.000 Dolar Seviyesi Görülebilir!”

Analiste göre kanal-momentum grafiği BTC'de yüzde 50'lik bir düşüşü ifade ediyor.

Kripto piyasasının tanınmış analistlerinden Dave the Wave’den Bitcoin’le ilgili felaket senaryosu öngörüsü geldi. Ünlü analist, BTC’nin 5.000 doları işaret eden bir hareket eğilimi olduğunu iddia etti.

Pandemi kaynaklı krizin sebep olduğu genel düşüş ve akabindeki düzensiz hareketlenme birçok kripto değerde olduğu gibi Bitcoin’de de kendisini göstermeye devam ediyor. Geçmiş verilere bakıldığında yarılanma sonrası -birkaç ay sonra- fiyatta beklenen ve olağan karşılanan yükseliş eğilimi bu yıl beklendiği kadar çabuk gerçekleşmeyebilir.

Bu zamana kadarki tutarlı tahminleriyle göz dolduran Dave the Wave, özellikle Bitcoin’in geçen seneki güçlü yükseliş beklentilerinin aksine 6 bin 400 dolar seviyesini işaret etmiş ve haklı da çıkmıştı. Ünlü analist Bitcoin’le ilgili yine olumsuz konuştu ancak bu düşüşün güçlü bir yükseliş öncesinde yaşanması gereken bir durum olduğunu da belirtti. 5.000 dolar seviyesini görmeye hazırlıklı olmak gerektiğini belirten analist, söz konusu tahminini aşağıdaki grafiğe dayandırdı.

Grafiğe göre son 5 yılda görülen kırmızı alan ortaya çıktığında Bitcoin fiyatında yüzde 50’lik bir düşüş yaşanıyor. Bu da analistin 5.000 dolar seviyesinin dayandığı temeli gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu