Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analist Bitcoin'de (BTC) Seviye Verdi: "Bu Desteğe Dikkat!"

Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Seviye Verdi: “Bu Desteğe Dikkat!”

Takip et

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton Bitcoin’in mevcut durumunu değerlendirdi.

Analist Katie Stockton, Bitcoin (BTC) ile İlgili Bir Sonraki Hedef Seviyeyi Verdi

Analiste göre Bitcoin (BTC) Çarşamba günü Federal Rezerv’in faiz oranlarıyla ilgili vereceği önemli karar öncesinde savunmaya geçti ve aşılması halinde ayı piyasasını daha da kötüleştirebilecek olan 18.300 dolarlık desteği test etme yolunda ilerliyor gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük kripto parası bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %0.75 kaybı ile 18.870 dolardan işlem görüyor.

Bir hafta önce Bitcoin, 10 ay süren azalan trend çizgisi ile 22.000 doların hemen üzerinde olan Ichimoku bulutu adı verilen direncin birleşimini kırmayı başaramadı. Bu da ayıları tekrar hakim konuma getirdi.

Stockton, müşterilerine gönderdiği notlarda BTC hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin geçen haftaki TÜFE verilerine olumsuz bir tepki verdi ve bu da günlük bulut modelinde (22.000 dolar) ilk direncin başarısız bir şekilde test edilmesine neden oldu.”

Analiste göre günlük grafikte, trend değişikliklerini ve trend gücünü belirlemek için kullanılan bir gösterge olan Moving Average Convergence Divergence (MACD) histogramı sıfırın altına düşerek yeni bir düşüş eğilimini teyit etti.

İlgili Haber
Küçük Bitcoin Yatırımcı Sayısı Zirveye Ulaştı!

Stockton, “Kısa vadeli momentum, yeni bir günlük MACD ‘sat’ sinyali ile negatife kayarak uzun vadeli destek (18.300 dolar) test edilirken riski artırdı,” dedi.

Analiste göre satış sinyali, azalan trend çizgisinde, Ichimoku bulut direncinde ve 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarda boğa başarısızlığının ardından geldi.

Japon gazeteci Goichi Hosoda tarafından 1960’ların sonunda oluşturulan Ichimoku bulutu iki çizgiden oluşuyor: öncü A ve öncü B çizgileri. Her iki çizgi de gelecekteki destek veya direnci göstermek için son mumdan 26 gün önce çiziliyor.

Stockton, aylık grafik MACD histogramına göre negatif uzun vadeli momentumun arttığını belirterek, “18.300 doların altında iki ardışık haftalık kapanış, düşüş eğiliminde bir bozulmaya işaret edecek ve 13.900 dolara yakın ikincil desteğe yönelik aşağı yönlü riski artıracaktır” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları