AnalizBitcoinHaberler

Ünlü Analist, Bitcoin’i Yorumladı: Açgözlü Olma Zamanı Geldi mi?

Nicholas Merten'e göre henüz ayı piyasası gelmiş değil.

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten içinde bulunduğumuz düşüş eğilimli piyasa durumuna rağmen henüz ayı piyasası çağrısında bulunmanın zamanı gelmediğini düşünüyor.

DataDash sunucusu Merten, YouTube’daki 500 bini aşkın takipçisine pazarındaki risk duyarlılığının arttığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti.

Burada ETH/BTC oranına göz attığımızda son birkaç saat içinde burada gördüğümüz mutlak tersine dönüş, oranın toplandığını ve neredeyse ocak ayından bu yana gördüğümüz en yüksek seviyeye geri döndüğünü görüyoruz. (…)

Bu yüzden yine mutlak düşüş ve FUD’u vurgulamıyorum. Aslında diyorum ki ‘Belki biraz daha iyimser olmalıyız. Diğer insanlar korktuğunda açgözlü olmalıyız.’

Bence mutlak bir ayı piyasası çağrısında bulunmaya başlamanın zamanı değil. ETH/BTC oranı söz konusu olduğunda kesinlikle bunu göstermiyor.

Öte yandan analist BTC‘nin mevcut 30.000 dolarlık fiyatını güçlü bir destek olarak değerlendirdi. Merten, bu seviyenin Bitcoin’in göreceği en düşük değer olduğunu ve şimdi düşüşe geçme zamanı olmadığını söyledi.

Yapmayı düşündüğü son şeyin sahip olduğu BTC’leri 30.000 dolara satmak olduğunu belirten Merten daha önceden bahsetmiş olduğu en kötü senaryonun şu an yaşanmakta olduğunu belirtti.

Makro duyarlılığın çok daha iyimser olduğu Mayıs 2021’de 30.000 dolar seviyesinin defalarca yeniden test edildiğini hatırladığını söyleyen analist, o dönemde de yatırımcıların panik yaparak satışa yöneldiklerini hatırlattı.

Ancak her şeye rağmen her seferinde yeni alıcıların geldiğini belirten Merten, insanların bu aralıktan alım yaptıklarını belirtti.

Analist ayrıca yatırımcıların fiyattaki bu aralığı terk etmemelerinin önemli olduğunu çünkü Bitcoin ve kripto pazarının geri kalanının önceki yüksek seviyelerinden %50 daha fazla düzeltme yaptığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu