Ana SayfaBitcoinÜnlü Analist, Bitcoin'in (BTC) Ana Problemini Açıkladı!

Ünlü Analist, Bitcoin’in (BTC) Ana Problemini Açıkladı!

Takip et

Önde gelen analist Jim Bianco, yakın tarihli bir Twitter paylaşımında, Bitcoin’in bir enflasyondan korunma aracı olarak başarısız olmasının ardından bir “anlatı” sorunu yaşadığını belirtti.

Her zaman BTC’nin enflasyondan korunma aracı olarak anlatıldığını söyleyen analist, bunun aslında yanlış bir söylem olduğunu savundu.

Bianco, Bitcoin’in son altı aydır S&P 500 vadeli işlemleriyle aynı doğrultuda işlem gördüğünü belirtti.

“Bitcoin Kaldıraçlı Bir Hisse Senedinden Farksız”

Bu yüksek korelasyon, kripto para birimleri hisse senetleriyle uyumlu bir şekilde işlem görmeyi sürdürdükçe devam ediyor.

Bianco, BTC’nin “kaldıraçlı bir hisse senedi” gibi davrandığını iddia etti.

Analist, “Bu şekilde olmaması gerektiğini savundum, ama öyle ve öyle olmaya devam ediyor,” diye ekledi.

Geçmiş dönemde FED’in ultra gevşek para politikasından yakınmasına rağmen Bianco, risk varlıklarının düşük faiz oranlarından ve çok sayıda niceliksel gevşeme biçiminden yararlanma eğiliminde olması nedeniyle Bitcoin’in aslında daha fazla para basılmasını beklediğini söyledi.

Analiste göre bu durum, BTC’nin uzun vadeli amaçları için büyük bir sorun.

İlgili Haber
Fidelity Yöneticisi Açıkladı: "Bu İki Kripto Para Çok Ucuz!"

Bitcoin geçtiğimiz günlerde on yıldan uzun bir süredir en kötü çeyreğini kaydetti. Bu arada, kripto para birimleriyle yüksek düzeyde korelasyona sahip olma eğiliminde olan teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite, 2008’den bu yana en kötü çeyreğini kaydetti.

2022 yılında yaşanan piyasa karmaşası sırasında Bitcoin güvenli bir liman olmayı başaramadı ve bu da dünyanın en büyük kripto para biriminin aslında riskten uzak bir varlık olduğu varsayımını çürüttü.

2021 yılının Kasım ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran BTC, şu sıralar bu seviyelerden epey uzakta işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bitcoinin riskten uzak bir varlık olduğunu da kim söylemiş… Bitcoinden daha riski yüksek bir varlık var mı…

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları