AnalizBitcoinHaberlerKripto Para

Ünlü Analist “Dikkat Edilmeli” Dedi: Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

Kripto para birimi Bitcoin, tarihte en yüksek seviyeye gün içerisinde ulaştı ve 31.800 dolara yükselip rekor kırdı. Peki uzmanların görüşleri neler?

Lider kripto para biriminin gün içerisinde 11 yılın en yüksek rekorunu kırması yatırımcıları harekete geçirdi. Yatırımcılar, 31.000 dolar seviyesinin aşılması ile birlikte 32.000 dolar hedefini korurken, analistler ise yeni açıklamalarıyla gündemde.

Willy Woo isimli kripto para birimi analisti, son açıklamasında Bitcoin’in bu dönemde “boğa piyasası döneminde” olduğunu açıkladı ve “ayıların beklentisinin düşük” olduğuna işaret etti. Piyasanın yükseliş yönünde hareketlilik gösterdiği ve boğaların kontrolünde olduğunu belirten Woo, elindeki yatırımı satmamak konusunda ısrar eden yatırımcılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yatırımcıların bu dönemde mevcut BTC’lerini satmadığına ve piyasada yükseliş beklentisinin korunduğuna işaret eden Woo, “yatırımcıların beklentileri çok yüksek ve BTC yatırımlarını satmak istemiyorlar, şu an aç gözlülük en üst düzeyde, aslında bunun olması biraz korkutucu…” açıklamasında bulundu.

32.000 Dolardan Sonra Büyük Düşüş Olacak Mı?

32.000 dolar seviyesini bu dönem içerisinde “en beklenen hedef” olarak niteleyen uzmanlar, bu seviyeye gelinmesiyle büyük düşüşler olabileceğini ifade ediyor.

Her ne kadar artık 2017 yılındakine benzer bir çöküş beklenmese de, bu seviyelerdeki düzeltmenin birkaç bin dolarlık ani düşüşlerle olabileceği tahmin ediliyor.

Özellikle son dönemde XRP ve gizlilik odaklı coinlerin birçok borsadan delist edileceği haberi Bitcoin’e paranın akmasını ve rekor kırılmasını sağladı. Bu da gösteriyor sadece normal ekonomilerde değil kripto para piyasası içerisinde de bir korku olduğunda “güvenli liman” olarak Bitcoin tercih ediliyor.

Her An Tetikte Ve Hazır Olmak Gerek

Bitcoin fiyatında en ufak düşüşte satış butonlarına basılmaması önerisinde bulunan bazı analistler, yükseliş başladığında da yüksek fiyattan alış yapılmaması konusunda uyarıyor. Her zaman düşüşler doldukça destek seviyelerinden “parçalı” bir şekilde alım yapılmasını öneren uzmanlar, özellikle bu dönemde stop limit emirlerinin kullanılmasını mutlaka öneriyor.

*Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu