blank
AltcoinBitcoin

Ünlü Analist Peter Brandt’ten Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına “Her Şeyi Kaybetme” Uyarısı

Peter Brandt, son dönemde yaşanan yükselişin bir noktada biteceğine dikkat çekti.

Kripto para sektörü şu sıralar sanki hiçbir zaman düşüş yaşanmayacakmış gibi yükseliyor. Ünlü kripto para analisti ve sıkı bir Bitcoin (BTC) boğası olan Peter Brandt ise bu yükselişe dair önemli bir açıklamada bulundu.

Peter Brandt, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

Brandt, bu yükselişlerin sonunun çok yakın bir zamanda gelebileceğini belirtti. Bitcoin’in belki bu ay, belki bu yıl veya belki bu on yıl içersinde çok ama çok sert bir düzeltme yaşayacağını ifade eden Brandt, insanların dikkatli olması gerektiğini belirtti. Brandt, bu düşüşte insanların servetlerini, miraslarını, hayat boyu yaptıkları birikimleri sonsuza kadar kaybedeceğini de ifade etti.

Tabii ki bu düşüşün herkesi vurmayacağını belirten analist, bundan yara alacakları ise şöyle sıraladı:

Kaybedenler kripto paraları gerçekten anlamayanlar ve acıya katlanamayanlar ile, kaldıraçlı işlem yapanlar olacak.”

Kripto para sektörü 2017 yılında da ciddi bir düşüş yaşadı ve boğa piyasasının bitimi ile BTC %80’lik düzeltme gördü. Bu düzeltmeye dayanıp acıya katlananlar ise zirveden alım yapsa bile bunun üzerine %300’lük yükselişin keyfini çıkardı. Bitcoin’in yıl sonu hedefinin 200.000 dolar üzerinde olduğunu belirten dünyaca ünlü analistin düşüş odaklı uyarısı ise göz ardı edilmeyecek kadar önemli. Özellikle 2018 yılındaki düşüşten çıkartılacak dersler dikkatle incelenmeli. 2018 yılındaki düşüş sonrası BTC ve ETH gibi kripto paralar toparlanıp rekor kırsa da o dönemde top 10 içerisinde olup şu an top 100’e bile giremeyen birçok altcoin bulunuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

14 Yorum

 1. Arada mesaj veriyor aslında “200.000$’ı görecek” gibi, yani “58.000’lerde şu an alın alın 150.000lerde satarsınız” diye anlarız biz kurnazlar.. Kaybından pişman olacağınız miktardaki parayı bu dahil hiç bir işe yatırmayın! Sonra “Savcı ” diye arayana para kaptıran insanlardan farkınız olmaz..

 2. Vay arkadaş bu analiz için uzman olmaya gerek mı var. Belki bugün belki yarın belki yarından da uzak belki 10 yıl içinde. Gül Gül öldüm.

 3. bende cok güzel tahminlerde bulunurum ..ZENGININ PARASINI IT FAKIRIN PARASINI BIT YERMIŞ..ÖNÜMÜZ DEKI 10 20 YIL IÇINDE SANIRIM BELKI DE YARIN ÖLEBILIRIZ.

 4. Arkadaşlar Bitcoini kim çıkardı Batı ülkesi Amerika ingiltere vs her kimse bunlar bi oyun herkese kazandıracalar kazandıracalar ondan sonran Elinizde ne varsa teker teker gidecek bunlar bir oyun batı oyunu herkes bir an önce bıraksın işine baksın Kafirlere Asla güvenmeyin…

 5. Taramalı tüfekle ateş eden illa bir kaç kişiyi vurur.

  Bu tahminciler de böyle, tarih verecek tarih, yoksa bunların dediklerini bende diyorum.

  Mesela önümüzdeki 20 sene içinde Juventus İtalya liginde şampiyon olacak.

 6. Peteri dikkate almak lazım. Hiç birşey sonsuza kadar yükselmez. Şuan herkez mutlu bir şekilde kazanıyor. Kimsenin beklemedi bir an ortalığı kan kırmızıya çevirecek düşüşler gelecektir muhakkak. Ytd.

 7. Peter Brand Sende Şunu Bil bir gün gelecek bu yorumların Senin tüm servetin boşa gidecek, belki yarın yada 1 yıl veya 10 yıl gününü ALLAH bilir Öleceksin

 8. Bu mu yani önemli uyarı. Bende söyleyebilirim bunu varsayım olarak, neymiş efendim 10 yıl içinde de 1 yıl içinde düzeltme olabilirmiş. Ali Gürsu gibi konuşmuş. Aynısını oda ypıyor 10 tane hisse seçiyor 2 ayda bir içlernden biri %1 artış gösterse BaK demedim mi bak Ali Gürsu demişti bak gördünüz mü bak bana inanmayanlar diye nara atıyor bunu kör nişancı bile atıp tutturur. Ytd.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu