AnalizEthereum

Ünlü Analistlerden Müthiş Ethereum (ETH) Tahminleri

Hangi analist ETH hakkında ne düşünüyor? İşte detaylar!..

Kripto para sektörünün piyasa hacmi bakımından en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un yükselişe geçmesine birçok analist kesin gözüyle bakıyor.

An itibarı ile 200 dolar seviyelerinde işlem gören ünlü kripto değer, şu sıralar 180 ila 220 dolar bandında gidip geliyor.

Kimler Neler Düşünüyor?

ETH’nin yakın gelecekteki fiyatıyla ilgili tahminlerde bulunan analistlerden Ryan Adams, her ne kadar 2017’deki gibi bir boğa döneminde olmasak da Ethereum kullanımının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve bunun yakında fiyata yansıyacağını ifade etti. Beklemede kalanların kazançlı çıkacağını ifade eden analist, ETH’nin bir süre sonra “değer deposu” seviyesine ulaşacağını ifade etti.

Ünlü trader CryptoWolf ise ETH’nin eylül sonunda 490 doları göreceğini ve yıl sonunda ise 790 dolara ulaşacağını iddia etti. ETH fiyat tahminini BTC fiyatı üzerinden değerlendiren Wolf, eylül sonuna kadar fiyatın BTC karşısında 0.0550 seviyelerine geleceğine inanıyor. Söz konusu tahminiyle beraber bir grafik de paylaşan analist, ocak ayında 130 dolar seviyesinde olan ETH’nin o zamandan bu yana “Falling Wedge” deseninden çıkarken fiyatın da giderek arttığına işaret etti.

Wolf’un yükseliş tahminiyle benzer görüşler paylaşan bir diğer ünlü analist “Ethereum Jack” ise ETH/BTC paritesinin önümüzdeki ayın sonuna kadar yüzde 50 artacağını düşünüyor. Jack’e göre ünlü kripto değer, 0,0350 BTC seviyesini görmesi an meselesi.

Öte yandan son zamanlarda iyice fazla konuşulmaya başlayan ve bu sene içerisinde olmadı planlanan Ethereum 2.0 güncellemesi ile ETH’nin çok daha fazla değer kazanması öngörülüyor.

Kısaca Ethereum 2.0 Nedir?
Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum ağı Proof of Work’ten Proof of Stake’e dönüşecek. Yani artık Ethereum madencilikle elde edilemeyecek ve madenciliği yapılamayacak. Bunun yerine cüzdanda ne kadar Ethereum tutulursa (minimum 32 adet Ethereum tutmak gerekiyor) o oranda Ethereum elde edilecek ve bu güncelleme ile ETH’nin yüksek maliyetli üretim sıkıntısının ve ölçeklenme problemlerinin önüne geçilmiş olacak.

Haliyle “stake” yani cüzdanda ETH tutarak ETH kazanma mantığına geçilmesi ile beraber Ethereum’a olan ilgi ve talep artacak. Bu sebeple güncelleme sonrası Ether fiyatının ciddi şekilde olumlu etkilenmesi bekleniyor.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu