Ethereum

Ünlü Analistten Ethereum (ETH) Uyarısı: 2.000 Dolara Düşebilir!

Ünlü kripto para analisti Wolf, Ethereum fiyatının mevcut grafiğe bakıldığında çok sert değer kaybedebileceğini aktardı.

Bitcoin (BTC) bugün 38.000 dolar altına iğne atarak paniğe sebep oldu. BTC’nin bu hareketi sanıldığı gibi uzun vadeli olmadı ve fiyat yeniden kritik direncin üzerine çıkabildi. Şimdi ise ünlü bir kripto para analisti önümüzdeki günlerde düşüş yaşanabileceğini vurgulayarak, Ethereum (ETH) fiyatının bundan sert etkileneceğini ifade etti.

İlgili Haber
Deneyimli Kripto Tüccarı Ethereum'la İlgili Dikkat Çekici Grafikler Paylaştı

Ethereum İçin Sert Düşüş Bekleniyor

Kripto para analisti Wolf’un tahminine göre, Ethereum fiyatı önümüzdeki tarihlerde yeniden 2.000 dolar altına çekilebilir. Wolf, bugün paylaştığı gönderisinde Ethereum’un 1 günlük grafiğini yorumladı ve durumun neye işaret ettiğini aktardı.

Wolf, ETH fiyatının 2.500 dolara düşüp trend hattına girdikten sonra 2.650 dolara çıktığını ancak durumun bu kadar basit olmadığını ifade etti. Analiste göre ETH fiyatının düşüşü bir süre daha devam edecek.

Wolf, Ethereum grafiğinde simetrik üçgen görüldüğünü ifade etti. Söz konusu üçgen , genellikle iki trend çizgisi arasında fiyatın gidip gelmesi ile oluşuyor ve kırılım çok sert oluyor.

Analiste göre “en iyi durum” senaryosunda üçgenin üst noktası kırılabilir ve 3.000 doların üzerine çıkarak 3.600 dolar test edilir. Ancak analist daha önce bu üçgen oluştuğunda fiyatın %50’den fazla düştüğünü hatırlatarak durumun Kasım 2021’yi andırabileceğini ifade etti.

Analiste göre Ethereum fiyatı için korkutan senaryo yeniden görüldü ve 2.400 doların altına inilmesi ile 2.000 dolar görülecek. Boğaların burayı korumaya çalışacağını ifade eden analist, en güçlü desteğin ise 1.800 dolar olduğunu aktardı.

Aynı benzerliğe Peter Brandt da dikkat çekmiş ancak kırılımın yukarı yönlü olacağını düşündüğünü ifade etmişti.

İlgili Haber
Deneyimli Kripto Tüccarı Ethereum'la İlgili Dikkat Çekici Grafikler Paylaştı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu