AnalizBitcoin

Ünlü Analistten Piyasa Değerlendirmesi: Bitcoin, Altın, Gümüş, Dolar

Ünlü Türk analist Selcoin genel piyasa değerlendirmesi yaptığı bir video paylaştı. İşte detaylar...

Yaptığı isabetli ve öğretici tahminleri ile adından söz ettiren ünlü Türk analist Selcoin, gerek Twitter gerekse Youtube üzerinde piyasa hakkındaki öngörülerini paylaşıyor. En son ki videosunda piyasalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Selcoin’in videosundan satır başlıkları şu şekilde:

Jeopolitik risk ve kaygılardan dolayı daha önce arzı kısıtlı ürünlere talebin artacağını ifade etmiş olan Selcoin, bu süreçte bu öngörüsünün tuttuğunu ve altın/dolar paritesinin son 7.5 yılın en büyük zirvesini gördüğü, ve Türk lirası karşısında da altın ve gümüşün tarihi rekorlar kırdığını dile getirdi.

Gram altın fiyatının 300 ila 335 TL civarlarında direnci olduğunu belirten ünlü analist 303 ila 306 dolar seviyelerinde de destek seviyesi olduğunu belirtti. Gümüşün 21 dolar seviyesinde direnç seviyesi olduğunu ifade eden ünlü isim, gümüşteki hareketlerin altına göre daha volatil olduğunun da altını çizdi. Ayrıca dolar/TL paritesini de ele alan Selcoin, yükseliş trendinin devam ettiğini ve rüzgarın yükselişten yana estiğini ifade etti.

Bu bağlamda altın, gümüş ve hisse senetleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Selcoin, farklı ürünlere yatırım yapılması durumunda zararın minimuma indirilebileceğini ifade ederken kar oranının da bu yolla arttırılabileceğine dikkat çekti.

Bitcoin hakkında da konuşan analist, 10.000 dolar üzerinin daha önce kademeli olarak satış yapılabilecek seviyeler olduğuna değindiğini ifade ederek, daima kademeli olarak alım ve satım yapılması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi. Öte yandan BTC’de destek seviyesinin 9000 ila 9300 dolar seviyelerinde olduğunu ifade etti ve 8450 ve 7950 dolar desteklerinin de değerlendirilebileceğine değindi.

Asıl yükselişin halving döneminden sonra görüleceğini bir kez daha belirten ünlü ismin daha birçok konuyu ele aldığı videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu