AnalizXRP

Ünlü Analistten Ripple’a (XRP) “Shit Coin” Yakıştırması!

İşler Ripple (XRP) için korkunç bir hal alabilir iddiası...

An itibarı ile 0,59 dolardan işlem gören 3. en değerli kripto para birimi XRP, bazı analistlere göre zor bir sürecin eşiğinde olabilir. Özellikle 0,60 ile 0,65 dolarlık alandaki görülen satış baskısı, ünlü kripto para birimini zorlamaya devam ediyor. Öte yandan bazı analistlere göre ünlü kripto değer bu aralığın üzerine çıkarsa umulanın aksine XRP için güzel bir yükseliş ivmesi gelebilir. Ancak yine de bu tür olumlu öngörüler XRP ile ilgili felaket senaryolarını yok etmeye yetmiyor.

Olumsuz öngörülerde bulunan birçok analistin elini güçlendiren ihtimal ise; güçlü bir yükseliş katalizörü olarak görülen airdrop’a karşın, fiyatın hala yükselmiyor oluşu gösteriliyor. Zira 12 Aralık’ta elinde XRP tutanlara Spark coin ücretsiz olarak dağıtılacak ancak bu durum henüz fiyata çok da olumlu yansımış gibi görünmüyor.

Kasım ayının sonlarına doğru yaşanılan yükselişin aslında bu beklenti sayesinde gerçekleştiği ve fiyatlanmanın çoktan olduğu düşünülüyor. Yani airdrop sebebiyle önümüzdeki günlerde beklenilen yükseliş aslında gerçekleşmeyebilir.

Popüler kripto para analisti NekoZ, konuyla ilgili paylaştığı tweetinde XRP’deki metriklerin korkutucu boyutlara ulaştığını ve boğa yapısının bozulma riskiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti. Gerçekten de an itibarı ile 0,60 doların altında işlem görmekte olan XRP için bu seviyenin altına inmek dengeleri önemli ölçüde değiştirebilir. Bu da ayı sezonunun işine yarayacak bir tablo çiziyor.

NekoZ’a göre istikrarlı gidişatından giderek uzaklaşan XRP için tablo son derece korkunç! Bilhassa 1 saatlik grafikte 200 günlük MA’nın altındaki kırılmanın korkunç olduğunu ve yükseliş trendinin bozulmak üzere olduğunu ifade ederek XRP’nin dünyanın en değersiz parası (shit coin) olduğunu dile getirdi.

An itibarı ile saatlik grafikteki 200 MA 0.612 dolar seviyelerine denk geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu