Bitcoin

Ünlü CEO: “ABD Ülke Olarak Bitcoin’i Acilen Benimsemeli!”

Morgan Creek Digital CEO'su Antony Pompliano, ABD'nin Bitcoin'i ülke olarak acilen benimsemesi gerektiğini söyledi.

Morgan Creek Digital kurucusu ve sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Antony Pompliano, ABD’ye bir an evvel Bitcoin’i benimseme konusunda dünyaya liderlik etmesi çağrısında bulundu.

“ABD Dolarının Güçten Düşmesi İhtimaline Karşı Bitcoin Benimsenmeli”

CNBC’ye konuşan Pompliano, ABD’nin bu adımı, ABD dolarının dünyada her ülke tarafından kullanılan para birimi olma özelliğinin kaybetmesi ihtimaline karşı atması gerektiğini söyledi.

Ünlü yatırım uzmanı bu durumu ulusal güvenlik meselesi olarak gördüğünü ve giderek daha fazla sayıda ABD’li politikacının ulusal seviyede Bitcoin adaptasyonu hakkında konuşmaya başladığını belirtti.

Buna ek olarak Pompliano, ABD’nin bu adımı atıp bu dönüştürücü teknoloji alanında liderliğe ulaşmak için gerekli stratejiye sahip olmadığını söyledi.

BTC’nin dünyanın en büyük merkeziyetsiz kripto parası olduğunu ve herhangi bir kurumun kontrolü altında olmadığını belirten Pompliano, Amerika’nın bu kripto paranın en büyük sahibi olması durumunda ülke çıkarı için faydalı olacağını düşündüğünü açıkladı.

Pompliano, konuyla ilgili düşüncelerine şöyle devam etti:

“Ulusal bir devlet olarak Bitcoin stratejimizin ne olacağına dair ciddi bir şekilde düşünmeliyiz. İleriki dönemde ABD bu teknolojide liderliği üstlenmeli. BTC kültürel olarak bir Amerikan teknolojisidir. Yapısında sansür karşıtlığı, ifade özgürlüğü, bireysel egemenlik ve bireysel haklar vardır.”

Ünlü analistin bu düşünceleri, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle piyasaların oldukça baskı altında olduğu bir dönemde gerçekleşti. Bazı uzmanlar BTC için destek bölgesinin 30.000 dolar civarında olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte Pompliano, Bitcoin fiyatının 38.000 doların üstüne çıkmasıyla birlikte satış baskısının geride kalmış olabileceğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu