BitcoinEthereum

Ünlü CEO Bitcoin Tahminini Açıkladı ve Ekledi: “Ethereum’un Potansiyeli BTC’yi Geçebilir”

Pentera Capital CEO’sunun açıklamalarını aktardık.

Pentera Capital CEO’su Dan Morehead, Reuters Global ile yaptığı röportajda Bitcoin ve Ethereum ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ethereum platformunun potansiyel uygulamaları, daha düşük çevresel etki ve teknik yükseltmeleri ile Ethereum’un en büyük kripto para birimi Bitcoin’den daha iyi performans göstermesine yardımcı olacağını tahmin ettiğini söyledi.

CEO, Ethereum’un Bitcoin’den daha çok potansiyeli olduğunu belirterek sözlerine devam etti:

En son Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 yükseltmesi ETH’nin sabit bir varlık gibi alınıp satılmasına yardımcı olacak. Zenginliği depolamak isteyenlerin Bitcoin’den Ethereum’a geçişini göreceksiniz.”

Morehead, yükseltilmiş “Ethereum 2.0”a geçişin, ether madenciliğinin enerji tüketiminin Bitcoin madenciliğine kıyasla daha az enerji harcayacağını belirterek Ethereum blok zincirinin merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kullanılmasının da fiyatları destekleyeceğini, Ethererum’un Bitcoin’i geçmesine yardımcı olacak faktörlerden olacağını söyledi.

Son üç aydır da ETH madenci gelirlerinin BTC madenci gelirlerini geçmesi, aslında Ethereum’a en büyük kripto para biriminden bile daha fazla ilgi olduğunu ve daha fazla kullanım alanı olduğunu gösteriyor.

CEO, Ethereum ve fiyatı ile olumlu tahminlerde bulunurken Bitcoin’in fiyatı ile ilgili de yatırımcıları sevindirecek tahminlerde bulunarak Bitcoin’in bir yıl içerisinde 120.000$’a çıkabileceğini söyledi.

Öte yandan 290 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Ethereum’daki güncellemenin çarşamba günü gerçekleştirilmesi planlanıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu