BitcoinHaberler

Ünlü CEO: “Bitcoin’e (BTC) Bir Cisim Yaklaşıyor Sandığınızdan Erken ve Büyük!”

Kurumsal yatırımcıların erittiği Bitcoin arzı fiyat artışı olarak dönmeye devam edecek.

Bitcoin’i 2020 yılının parlayan yıldızı yapan en önemli katalizör neydi diye sorsalar, 10 kişiden 9’u kurumsal yatırımcıların yoğun ilgisi diyecektir. Peki bu ilgi 2021’de devam edecek mi ?

Real Vision ve Global Macro yatırım şirketlerinin kurucusu ve aynı zamanda ünlü bir ekonomist olan Raoul Pal, 2021 için hazırda bekleyen bir kurumsal yatırımcı dalgası olduğunu ifade ediyor.

Yakın zamanda katıldığı bir röportajda, kurumsal yatırımcıların danışmanlarıyla konuştuğunu ve hemen hemen hepsinin piyasaya girmeye hazır olduğunu fark ettiğini belirten ünlü ekonomist, yatırımcıların Bitcoin ETF’sinin onaylanmasını sabırsızlıkla beklediğini ifade ediyor.

Bitcoin ile ilgili açıklamalarına devam eden ünlü ekonomist, “Bitcoin, tüm zamanların en iyi performans gösteren varlık sınıfıdır. Daha önce hiç böyle bir varlık görmemiştik. Henüz kurumları buna dahil etmedik. Hepsi onun içine girecek. Biliyorum çünkü hepsiyle konuşuyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük yatırım danışmanı firmasıyla görüştüm. Kurucuları, elinden geldiğince çok yatırım danışmanına Bitcoin’i öğretiyor. Henüz ETF olmadığı için yatırım yapamıyorlar. Bu adamların yalnızca ABD’deki, ABD yatırım danışmanları topluluğu arasında 5 trilyon dolarlık varlıkları var. Sadece 10 baz puan koyarlarsa, bu 5 milyar dolar demek olur. Bitcoin çok hızlı hareket eden bir varlık olduğu için şansı çok daha fazla olacaktır. ” dedi.

Bitcoin’in kısıtlı arzıyla ilgili de yorum yapan Pal, “Arz ayarlanamıyor ve herkes paralarını borsadan alıp depoya koyuyor. Çünkü fiyatın daha da artmasını bekliyorlar, yani tam anlamıyla arz yok.” dedi.

İlgili Haber
Borsalardaki Bitcoin (BTC) Arzı Alarm Veriyor! Kimse BTC'sini Satmıyor! Neden Mi?

Yakın zamanda bizimde haberlerimizde belirttiğimiz gibi, Bitcoin’i en değerli kılan özelliği arzının kısıtlılığı. Artan kurumsal yatırımcı talebi, bu arzı eritmeye devam ettikçe fiyat artışları da devam edecek gibi görünüyor.

Röportajın tamamını bu linkten izleyebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu