BitcoinEthereumHaberler

Ünlü CEO “Ethereum Mu, Bitcoin Mi?” Sorusuna Ne Yanıt Verdi?

Mike Novogratz'ın konuyla ilgili düşünceleri birçok uzman tarafından da destek görüyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini düşünüyor. Çünkü Novogratz’a göre Ethereum, Bitcoin’e kıyasla son düşüşlerde daha az kayıp yaşadı ve bu da ETH/BTC ticaret çiftinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına neden oldu.

Ünlü CEO, Ethereum’un şu anda Bitcoin’e kıyasla daha cazip bir yatırım olduğunu belirtti.

Mevcut haliyle Bitcoin’in en büyük kullanım örneğinin enflasyona karşı bir hedge olduğunu ifade eden ünlü isim, Bitcoin’in en büyük rakibinin teknolojik yeteneği nedeniyle yüksek kullanımlı bir kasaya sahip olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in kullanım örneklerinin sınırlı olduğunu, paranın öncelikle enflasyona karşı bir koruma olarak kullanıldığını ifade eden Novogratz, CNBC’ye verdiği bir röportajda Ethereum’un performansının Bitcoin’den üstün gördüğünü ifade etti.

Bununla birlikte Ethereum Blockchain’i, akıllı sözleşmeleri desteklemesi nedeniyle piyasada en çok kullanılanlardan biri konumunda ve dApp’lerin oluşturulmasına izin vermesinin yanı sıra merkezi olmayan finans (DeFi) ve mantarsız belirteçler (NFT) oluşturmak için kullanılan en büyük ağlardan biri haline geldi.

Novogratz her ne kadar ETH’nin BTC’den daha iyi performans gösterdiğini düşünse de Bitcoin fiyatının son ayı trendine rağmen 40 bin doların altına düşmeyeceğini de belirtti. Kurumsal yatırımcı akını ve varlığa yatırım yapan ülkelerin bu tür bir düşüşü engelleyeceğini belirten CEO, yeni bir boğa döngüsünün oluşacağını da düşünüyor.

Öte yandan Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği/göstereceği fikrine sahip olan tek isim Novogratz değil. Nitekim Goldman Sachs, temmuz ayında yayınladığı bir raporda Ethereum Blockchain’inin yüksek bir gerçek kullanım potansiyeline sahip olduğunu belirtmişti.

Wall Street uzmanları da Bitcoin’in piyasadaki ilk varlık olmanın avantajını elinde bulundurduğunu ancak Ethereum’un en popüler akıllı sözleşme uygulamasına sahip olduğunu belirtiyorlar.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban da yakın zamanda Ethereum’a övgüler yağdırarak yeni yatırımcılara kripto para birimini satın almalarını tavsiye etmişti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu