blank
BitcoinHaberlerKripto Para

Ünlü CEO: “Joe Biden’ın Son Hamlesi Sermaye’nin Kripto Paralara Akmasını Sağlayacak”

Joe Biden'ın vergi teklifi tartışılmaya devam ediyor.

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ın teklif etmesi beklenen vergi düzenlemesi ve olası etkileri tartışılmaya devam ediyor.

Messari CEO’su Ryan Selkis CNBC’de katıldığı söyleşide olası vergi düzenlemelerinin kripto paralar üzerindeki etkisini yorumladı.

Bildiğiniz üzere ABD Biden’ın sermaye kazançlarına ilişkin vergileri iki katına çıkarma ihtimalini tartışıyor. Selkis bu vergi oranlarının orta ve uzun vadede kripto para ekosistemine olumlu olarak yansıyacağını düşünüyor.

Selkis’e göre merkezi otoritenin vergi düzenlemelerine maruz kalmak istemeyen zengin yatırımcılar varlıklarını merkeziyetsiz finans (Defi) alanına kaydıracak. Bu durum Defi için yeni bir sermaye akışı anlamına geliyor.

Büyük oyuncularında bu avantajdan yararlanmak isteyeceğini  ve Defi alanındaki yüksek faiz fırsatlarını değerlendireceğini düşünen Selkis bu gelişmelerin bütün ekosistemi pozitif etkileyeceğini düşünüyor.

Bitcoin’in son günlerdeki düzeltme hareketlerini de yorumlayan Selkis bu düzeltmelerin normal olduğunu benzer tabloların önceki boğa sezonlarında da yaşandığını ifade etti.

“2017 yılında 6 adet %30’luk düzeltme yaptık bu sezon sadece 3 tane oldu. Bence hala gidecek yolumuz var.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu