HaberlerKripto Para

Ünlü CEO: “Rusya’ya Uygulanan Yaptırımlar Kripto Para Borsaları İçin Yol Ayrımı!”

Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSEG) Başkanı David Schwimmer, kripto paralar hakkında konuştu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası Ukrayna’da başlatılan kripto para bağış kampanyası kripto para birimlerine olan bakış açısının değişmesini sağladı.

Rusya’nın uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanma ihtimali karşısında kripto sektöründeki pek çok isim Rusya’nın yaptırımlardan kripto paraları kullanarak kaçamayacağını düşünüyor.

Bu konuda konuşan son isim Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSEG) Başkanı David Schwimmer oldu.

Kripto Para Borsaları Yol Ayrımında!

Reuters’ın haberine göre David Schwimmer katıldığı bir konferansta Rusya’ya uygulanan yaptırımlar konusunun kripto paralar ve küresel finansal sistem ile uyum sağlamaya çalışan kripto para borsaları için yol ayrımı olduğunu söyledi.

“Eğer kripto para sektörü, Rusya’da olup bitenler açısından yaptırımların uygulanması veya bunlardan kaçınılması konusunda kötü bir aktör olarak görülüyorsa, Rusya konusunun kripto endüstrinde uzun vadeli bir etkisi olacağını düşünüyorum.”

Schwimmer, kripto para borsalarının Rusya’da kalarak kripto endüstrisine uzun vadeli zarar verme riskini aldıklarını da sözlerine ekledi.

Rusya Yaptırımları Ve Kripto Para Borsaları!

Dünyanın önde gelen kripto para borsaları, Visa ve Mastercard gibi küresel ödeme şirketlerinin aksine tüm Rus vatandaşlarına yaptırım uygulamayı doğru bulmadıklarını ve tüm rusların hesaplarını kapatmayacaklarını açıkladı.

Kripto para borsalarının bu tavrı üst düzey yetkililer ve ABD’li milletvekilleri arasında Rusya’nın uygulanan yaptırımlardan kripto para birimlerini kullanarak kaçacağı endişesine yol açtı.

Kripto borsalarına Rusya’ya uygulanan yaptırımlar konusunda çok iş düştüğünü belirten LSEG Başkanı David Schwimmer, “Kripto borsaları, düzenlemelerden bağımsız bir ideolojiyi benimseme veya şeffaf bir düzenleme ihtiyacına cevap verme seçenekleri ile karşı karşıya.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu