coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜnlü CEO SEC'in Son Hamlesini Değerlendirdi: "Spot Bitcoin ETF Onayı İçin Gecikme...

Ünlü CEO SEC’in Son Hamlesini Değerlendirdi: “Spot Bitcoin ETF Onayı İçin Gecikme Sinyali Olabilir!”

ABD Dijital Ticaret Odası Başkanı ve kurucusu Perianne Boring, SEC'in ek yorumlarının ETF onayı konusunda gecikme sinyali olduğunu iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in spot Bitcoin ETF başvuruları konusunda karar verme süresinin sonuna yaklaşırken SEC, ETF başvurusu yapan şirketlerin güncellemelerini içeren S-1 dosyaları için ek yorumlar yayınladı.

SEC’in bu ek yorumları bazı kesim tarafından onay öncesi son adım olarak yorumlanırken bazı kesim de ETF onayı için gecikme sinyali olarak yorumladı.

Gecikme sinyali olarak yorumlayanlardan biri de ABD Dijital Ticaret Odası Başkanı ve CEO’su Perianne Boring oldu.

X hesabından SEC’in ek yorumları hakkında paylaşım yapan ünlü CEO, SEC’in ve başkanı Gary Gensler’in spot Bitcoin ETF onaylarını engellemek için başka bir yol bulması konusunda endişeli olduğunu söyledi.

“Spot Bitcoin ETF Güncellemesi: SEC az önce başvuru sahibinin beklemede olan S-1’leri hakkında ek yorumlar yayınladı. Bu ETF onayları konusunda bir gecikme sinyalidir.”

Ünlü isim bu yorumları gecikme sinyali olarak yorumlarken ETF sürecinde yakından takip edilen Bloomberg ETF analisti James Seyffart SEC yorumlarının ETF başvuruları için gecikme yada ret sinyali olmadığını savundu.

“SEC’in ek yorum yaptığı doğru, bu sabah hepimizin delirdiği ücretlerle ilgili S-1 belgelerine yorumlar geldi ancak bu sıra dışı bir olay değil. Bu nedenle yarın (10 Ocak’ta) daha fazla değişiklik görmeyi bekleyin.

Bununla birlikte bu ek yorumların ETF’ler konusunda mutlaka bir gecikme sinyali olduğunu düşünmüyorum.”

Son olarak Boring’in paylaşımına bir kullanıcı Ark Invest‘in başvurusu hakkında artık erteleme verilemeyeceğini, SEC’in mutlaka kabul yada ret yönünde bir karar vereceğini yazdı.

Bu yoruma cevap veren Boring , ertelemeden kastının ret olduğunu belirterek “erteleme kararı sadece ETF’lerin onaylanmasını geciktirir.” dedi.

Bilindiği üzere SEC’nin 10 Ocak’ta ETF karar verme süresinin dolması sadece Ark Invest’in başvurusunu kapsıyor. Ancak Bloomberg analistlerinin de dahil olduğu pek çok kişi SEC’in tüm şirketlerin ETF başvurularını kabul edeceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail