BitcoinEkonomiHaberler

Ünlü CEO Türk Lirası Üzerinden Bitcoin (BTC) Uyarısı Yaptı! “ABD Kıyamet Senaryosuna Hazırlanıyor”

"Enflasyonla mücadele eden ülkeler için tek çıkış yolu Bitcoin."

ABD’de pandemi sonrası artan parasal genişleme enflasyon konusunda ekonomistleri tedirgin ederken Bitcoin maximalistleri tek çıkış yolunun Bitcoin olduğunu anlatmaya devam ediyor.

Ünlü Bitcoin boğası ve Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg’e verdiği röportajda ABD’deki ekonomik beklentilere ilişkin fikirlerini paylaştı.

Ünlü CEO, kötüleşen ekonomi sonrası sertleşen getiri eğrilerinin ABD sokaklarında kaos yaratabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

“Dünyanın parçalandığını görmek istemiyorum. ABD 10 yıllık getiri eğrileri çılgın gibi dikleşti ve dolar giderek değer kaybediyor. Ben bunu istemiyorum. Bitcoin aya çıkacak demek istemiyorum çünkü kaosa sürükleniyoruz ve bunu sadece izliyoruz”

Novogratz yatırımcıların böyle bir kıyamet senaryosuna hazırlık yaptığını ve ABD 10 yıllıklarının daha da yükseleceğine ilişkin bahse girdiğini ifade ediyor.

Bu yükselişin ABD hükümetine duyulan güvenin az olmasından kaynaklandığını düşünen Novogratz Türk Lirası üzerinden örnek verdi.

“İnsanlar güvenlerini kaybettiğinde getiri eğrileri dikleşerek yükselir. Bunu sadece getiri eğrilerinde değil para birimlerinde de görebiliyoruz. Türk lirasına geçen yıl olan da buydu.”

ABD’nin parasal genişleme politikalarından ve para basıp dağıtmaktan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini düşünen Novogratz Bitcoin’in bir ödeme aracından çok bu tarz enflasyonist risklere karşı korunma aracı olduğunu vurguladı. Novogratz’a göre değer kaybeden para birimleri ve enflasyonla mücadele eden ülkeler için tek çıkış yolu Bitcoin.

“Ayakkabı, güneş gözlüğü ve diyet kola almak için Bitcoin kullanacağımızı düşünmüyorum. İnsanlar korunmak için onu tercih ediyor. Bence 2021 yılının sonunda küresel servetin yüzde 1’i Bitcoin’de olacak”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu