BitcoinDogecoinHaberlerKripto ParaShiba Inu

Ünlü CEO: “Yatırımcılar Bu Altcoin Projelerine Yöneliyor!”

Kripto para borsası Currency'in CEO'su yatırımcıların Bitcoin'den çıktığını söyledi.

Küresel kripto para borsası Currency’nin CEO’su Steve Gregory kripto para yatırımcılarının Bitcoin’den (BTC) çıkmaya başladığını söyledi.

Kendi platformlarındaki yatırımcı işlemlerini değerlendiren CEO, kullanıcıların Bitcoin’den çıkarak popüler mem tokenleri Dogecoin (DOGE) ve Shıba Inu’ya (SHIB) yöneldiğini ifade etti.

Gregory, yatırımcıların Bitcoin’den çıkmalarındaki sebep ile ilgili şunları söyledi:

“Kripto yatırımcıları artık daha az Bitcoin tutuyor ve DOGE ve SHIB gibi mem tokenlerine geçiyor.

Bunda, DOGE ve SHIB gibi varlıkların geleneksel piyasalarla Bitcoin’den daha az ilişkili olmasının etkili olduğunu düşünüyorum.”

Dogecoin ile Bitcoin arasındaki korelasyonu da karşılaştıran Gregory, DOGE’nin Bitcoin ile en az ilişkili ilk 10 kripto paradan biri olduğunu savundu.

“Piyasa değerine göre ilk 100 kripto paranın Bitcoin ile olan ortalama korelasyonları 0,7 ila 0,9 arasındadır ve bu da yüksek korelasyonunun olduğunu gösterir.”

Dogecoin-Bitcoin korelasyon ortalaması ise 0,5 ila 0,65 arasındadır.”

Steve Gregory, Dogecoin ve Shıba Inu’nun diğer popüler kripto para birimlerine kıyasla Bitcoin’in fiyat hareketlerinden daha az etkilenmesini yatırımcıların BTC’den çıkıp DOGE ve SHIB’e yönelmesinde etkili olduğuna dikkat çekti.

CEO, ayrıca Currency’nin Rusya’da çekilmesinden sonra ABD’ye açıldığını açıkladı.

FinCEN’e kayıtlı olan borsa ABD’de ikamet eden yatırımcıların en popüler kripto para birimlerini satın almalarını, depolamalarını ve bunlara yatırım yapmalarını sağlayacak.

Borsanın CEO’su, Currency.com ABD’nin , ABD genelinde 48 eyalet ve bölgede hizmete gireceğini söyledi.

“ABD’deye açılmamız, Currency.com’un büyümesinde bir dönüm noktasını temsil ediyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu