Dogecoin

Ünlü Dogecoin Fenomeni Takipçilerini Dolandırdı: Binlerce Dolar Zarar Var!

Ünlü bir Dogecoin (DOGE) fenomeni ve Youtuber'ın takipçilerine honeypot dolandırıcılığı uyguladığı ortaya çıktı.

Ünlü bir Dogecoin fenomeni olan Matt Wallace kısa bir süre önce “Accept Crypto” isimli bir altcoin oluşturmuş ve takipçilerine reklamını yapmıştı.

Yüksek işlem ücretlerine sahip olan bu kripto paranın elde ettiği gelirin kripto paraların işletmelerce kabul edilmesi için çalışan insanlara aktarılacağı iddia edilmişti.

Bununla birlikte Wallace, proje için kısa bir süre önce dolandırıcılık ve soygun suçlarından hapse girmiş Myles G isimli bir kişiyle ortaklık kurdu.

Kripto paranın ismi için ilk olarak “Accept Doge” düşünülmüş fakat Dogecoin Vakfı yasal işlem tehdidi ile Wallace’ın bu ismi kullanmasını önlemişti.

Dogecoin topluluğunun ise bu isim olayı ve Wallace’ın Twitter ve Youtube üzerinden sürekli bir şekilde doğru olmayan DOGE haberlerini paylaşması nedeniyle influencer ile arası bozuktu.

Dogecoin Fenomeninin Piyasaya Sürdüğü Altcoinin Dolandırıcılık Projesi Olduğu Ortaya Çıktı

Wallace’ın piyasaya sürdüğü Accept Crypto adlı kripto para, %12.000 yükseliş göstermesinin ardından dakikalar içerisinde değerinin %99.9’unu kaybetti.

Wallace’ın piyasaya sürdüğü altcoinin bir honeypot dolandırıcılığı olduğu ortaya çıktı. Yatırımcılar bu kripto parayı satın alabiliyor ancak satamıyordu. Bununla birlikte projeye yatırılan 600.000 doların üstündeki para Ethereum olarak piyasadan çekildi.

Gelişmelerin ardından Wallace, Patreon destekçileri ile Telegram üzerinde yoğun bir tartışma yaşadı. İlk başta herkese açık olarak planlanan altcoinin çıkışı daha sonra Wallace’ın Patreon destekçilerine özel olarak değiştirilmişti. Bununla birlikte Wallace kendi destekçilerini dolandırmış gibi görünüyor.

Wallace ise sorunun Solidity Finance tarafından kaynaklandığını iddia etti. Solidity Finance yaptığı açıklamada söz konusu proje üzerinde herhangi bir kontrolleri olmadığını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu