BitcoinEthereum

Ünlü Ekonomistten 2022’ye Dair BTC ve ETH Açıklaması: Düzen Değişecek

Raoul Pal, 2022'de BTC'nin geçilebileceğini vurguluyor.

Küresel finans sektörünün en tanınan isimlerinden birisi olan Real Vision CEO’su Raoul Pal, 2022’ye dair görüşlerini paylaştı. Artık sıkı bir kripto para yatırımcısı ve takipçisi olan Raoul Pal, toplam piyasa değeri açısından Ethereum‘un (ETH), Bitcoin‘i (BTC) geçeceğini düşünüyor.

BTC, ETH’ye Geçilecek

Pal, The Stakeborg Talks isimli programa konuk oldu ve burada soruları yanıtladı. Ethereum ağının mevcut büyüme hızının çok fazla olduğunu ve bunun aslında BTC’nin geçileceğinin işareti olduğunu belirten Pal, bundan bir hayli emin.

Evet tabii ki flippening gerçekleşecek. Birisi değer saklama aracıyken diğeri internetin değeri ve para birimi haline geldi. Bunlar aynı şeyler değil. Dünyadaki bütün mobil telefon ağlarının değeri, altından çok daha değerli ancak kimse bunları kıyaslamaz. Bu aptalca ama insanlar bir şeyleri kıyaslamaya bayılır. “

Pal, 10 yıllık sürede Bitcoin’in akıllı kontratlara, ucuz işlem ücretlerine ve bunun gibi aslında Ethereum ile başlayan özelliklere kavuşması durumunda olayın değişebileceğini belirtse de şu an ETH’nin üstünlüğü elde ettiğini belirtti.

Pal, bunun “kalıcı” bir flippening olmasını beklemese de en azından bir kere ETH’nin BTC’yi toplam piyasa değeri açısından geçmesini bekliyor. Ethereum ve Bitcoin’in toplam piyasa değerleri arasında ise neredeyse 500 milyar dolarlık bir fark var ve bunun ETH için %110’luk yükseliş anlamına geldiği söylenebilir. Bu konuda fikir belirten tek uzman ise Raoul Pal değil ve başka uzmanlar da benzer beklenti içerisinde.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu