Bitcoin

Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarına Net Sinyal: “Yalvarıyorum!”

Jim Cramer, satış yönüne vurgu yaptı.

Mad Money programının ünlü analisti ve ekonomisti Jim Cramer, kripto para sektörüne nispeten yeni katılmış durumda.

ABD’nin en çok izlenen ekonomi programlarından birisinin sunucusu Cramer, kesinlikle yaptığı yorumları ile ciddi bir kitleye de sahip.

Daha önce direkt olarak Bitcoin ve Ethereum yatırımı yaptığını ifade eden Cramer, bunun devamında ise bunları ev almak için sattığını vurgulamıştı.

Cramer en son yaptığı açıklamada ise kripto para sektörüne giriş yapmak için yeniden fırsat kolladığını belirtti.

Bitcoin Satma Vakti Geldi mi?

Mad Money sunucusu bu sefer ise kripto para yatırımcılarına çok sert bir öneride bulundu.

Özellikle Çin’de başlayan ve bütün dünyayı etkisi altına alacağı konuşulan Evergrande krizi sonrasında gelen kripto para uyarısı, Mad Money sunucusunu şuna itmeye zorladı:

Kripto para aşıkları bunu söylememi duymayı asla istemiyorlar biliyorum ama eğer benim gibi büyük bir kazanç elde ettiyseniz, size yalvarıyorum, satın.”

İçinde bulunduğumuz piyasa şartlarını riskli bulan ünlü isim, “eğer elde ettiğiniz kâr varsa aslında az çok demeden de bunu cebinize koymalısınız, şu aşamada risk almak ve daha fazla kazanma hırsıyla beklemek mantıklı değil” tavsiyesinde bulundu.

Satın çağrısında bulunan Cramer’in geçmişte ne kadar kazanç elde ettiği bilinmese de ünlü isim BTC satarak büyük bir ev aldığını vurgulamıştı.

Buna rağmen sektördeki herkes Cramer kadar şanslı olmayabilir ve sektörün büyük bir kısmı düşüş anında yakalanmış gibi gözüküyor.

BTC fiyatının kısa süre içerisinde 64.000 dolardan 28.000 dolara düşmesi ise birçok kişinin terste yakalanması için oldukça kuvvetli bir neden olarak görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu