AnalizBitcoin

Ünlü Fon Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Uzun Vadede Nereye Kadar Çıkabilir?

Eric Peters'a göre Bitcoin fiyatı uzun vadede 500.000 doları görebilir.

One River Asset Management CEO’su Eric Peters, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) uzun vadede 500.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor. Peters’ın yönettiği fon 1 milyar dolardan fazla Bitcoin yatırımına sahip ve bu durum aslında tahminin kritik olmasını sağlıyor.

Bitcoin’in Arz Modeli Her Şeyi Değiştirebilir

Peters, Bitcoin’in sadece 21 milyon arza sahip olmasının fiyat yükselişine etki eden en büyük etmen olduğunu savunuyor. Ünlü fon yöneticisine göre 21 milyon gibi sınırlı bir arz, Bitcoin fiyatının uzun vadede altın fiyatını geride bırakmasını sağlayacak.

Altın nadir bulunan bir varlık olsa da bunun 21 milyon kadar kısıtlı olmadığını düşünen Peters, her gün yeni altın rezervi bulunduğuna dikkat çekti. Bitcoin ise hiçbir şekilde 21 milyondan fazla arza sahip olamaz. Bu kesinlik ve kıtlık, lider kripto para birimine uzun vadede inanılmaz bir yükseliş getirebilir.

Bence Bitcoin altından çok daha değerli olacak. Altın arzı az olsa da kimse bunun ne kadar olduğunu bilmiyor. Öte yandan Bitcoin ancak 21 milyon adet kazılabilir. Altın, arz konusunda artmaya devam ederken Bitcoin hep sabit kalıyor.

Peters’a göre enflasyon ve ABD’nin devamlı para basması ise Bitcoin için süreci hızlandırabilir. Normalde Bitcoin’in 10 yıl içerisinde 500.000 dolara çıkmasını beklediğini belirten yönetici, bunun artık 5 yıla indiğini ifade etti. ABD’nin devamlı olarak para basması enflasyonu, dolaylı olarak da sınırlı varlıklara talebi arttırmakta. Bitcoin ise bütün bunların çözümü olarak ön plana çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu