blank
BitcoinHaberler

Ünlü Fon Yöneticisinden Bitcoin (BTC) Fiyatı İle İlgili Kritik Tahmin

Three Arrows Capital CEO'su Su Zhu, yaşanan son düşüş ile ilgili yorumlarını paylaştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23 Nisan tarihinde 47.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’in 6 Mart 2021 tarihinden beri ilk defa 50.000 dolar altına gerilediği görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Sert Düştü

Tradingview grafiklerine bakıldığında Bitstamp üzerindeki Bitcoin fiyatının 47.500 dolara kadar gerilediği görülmekte. Bu düşüş bütün kripto para piyasasını sarstı ve Bitcoin’in yanı sıra altcoinler de durumdan etkilendi. Bu düşüşe ise Joe Biden’ın yeni vergi taslağının sebep olduğu biliniyor. Joe Biden, %50’ye varan vergi getirebileceği söylentisi ile piyasada büyük bir panik yaratsa da Su Zhu konuya açıklık getirdi.

Su Zhu, konu hakkında yaptığı açıklamada korkunun şu an için piyasadan ayrıldığını vurguladı. Bu da Su Zhu’nun aslında panik satışı yapanların bu düşüşe neden olduğunu düşündüğünü göstermekte. Ünlü kripto para analisti Alex Krüger da konu hakkında yaptığı açıklamada bunun spot piyasa odaklı bir panik olduğunu belirtti.

Krüger, piyasanın şu an zirveye ulaştığını belirttikten sonra aslında BTC’nin bu aralıktaki en düşük seviyeyi test etmesinin normal olduğunu aktardı. Piyasadaki yatırımcıların 2018 yılında da benzer bir korku ve panik yaşadığını hatırlatan Krüger, yeni vergi değişimlerinin de bunu etkilediğini ifade etti.

Krüger, %10’luk her düşüşte insanların 2018 yılındaki düşüşün başlayıp başlamadığına dair sorular sorduğunu ve bunun aslında korkuyu gösterdiğini vurguladı. Bundan şüphe ettiğini ifade eden Krüger, henüz boğanın bitmediğini düşünüyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir Yorum


Başa dön tuşu