Kripto HaberleriBitcoinÜnlü İş Adamı: "Bitcoin Keşke İcat Edilmeseydi, Çin Doğru Kararı Verdi!"

Ünlü İş Adamı: “Bitcoin Keşke İcat Edilmeseydi, Çin Doğru Kararı Verdi!”

Takip et

Bitcoin eleştirileri ile tanınan Warren Buffett’ın sağ kolu olan iş adamı Charlie Munger, Bitcoin eleştirilerine devam etti.

Avustralya’nın yatırımcı etkinliği olan “Sohn Hearts and Minds konferansında” Bitcoin ve kripto paralardan bahseden yatırımcı Charlie Munger kripto piyasasına yönelik şüpheciliğini tekrardan dile getirdi.

Munger konuşmasında, “Bence Çinliler kripto paraları yasaklayarak doğru kararı verdi” diyerek Çin’in Bitcoin ve kripto paralara yönelik yasaklarının doğru olduğunu söyledikten sonra Çin’in yolundan gitmeyen ülkeleri ise eleştiri yağmuruna tuttu.

Munger daha da ileri giderek kripto para birimlerinin hiç oluşturulmamış olmasını dilediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimleri hiçbir zaman portföyümün bir parçası olmayacak. Asla kripto para almayacağım. Keşke hiç icat edilmemiş olsalardı.”

Çin’in yasakları ve Bitcoin’e yönelik açıklamaları sonrası bu sefer de Charlie Munger kripto severler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Kripto topluluğu Munger’in ve onun yaşındaki kişilerin Bitcoin gibi yeni teknolojileri anlama yetersizliğinin sürpriz olmadığını söyledi.

Kripto ve blockchain podcast dizisi The Crypto Corner’ın program direktörü Jamil Hasan da Munger’a tepki gösterenler arasında yer alıyor. Munger’in kriptoya yatırım yapmamasından endüstrinin rahatsız olmaması gerektiğini belirten Jamil Hasan “Charlie Munger kripto satın almazsa sorun yok. Charlie’nin satın aldığı ama benim ihtiyacım olmayan bazı şeyler olduğundan eminim.” dedi.

Haber sitesi Blockworks ise yaptığı paylaşımda Munger’ın Çin’in yasaklarını doğru bulmasına yanıt olarak Bitcoin’in Çin’in 2013’deki ilk yasağından bu yana %5585 arttığına dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa

Yaşın geçmiş senin zaten kripto para in

mnbvb13

😂

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları