Bitcoin

Ünlü Kripto Milyarderi Bitcoin’in 2022’de Göreceği Değeri Açıkladı

ABD’li milyarder Brock Pierce, Bitcoin yatırımları sayesinde servetine servet kattı.

Kripto sektörünün tartışmasız en zengin insanları arasında bulunan Brock Pierce Bitcoin için oldukça iyimser konuştu.

Lider kripto para biriminin 2022’de 200.000 doları görebileceğini öngören Pierce, 200.000 doların üzerinde yaşanacak bir kırılmanın kendisi için “akla yatkın” olduğunu belirtti. Bununla birlikte bu değere çok kısa bir süre içerisinde ulaşacağına inandığı Bitcoin’in bir an için 200.000 doları kırıp tekrar geri düşmesinin de beklenebilir olduğunu sözlerine ekledi.

Bitcoin’in 2022’deki fiyat performansı “dış faktörlere” bağlı ve bu da dünyada hakim olan büyük para baskısına işaret ediyor. Pierce’a göreyse finansal sistem içinde küresel belirsizlik Bitcoin büyümesi için kilit katalizör görevi üstlenecek.

Buna rağmen Bitcoin’i daha fazla risk ve oynaklığa sahip olduğu için enflasyona karşı altın benzeri bir hedge olarak görmediğini de belirten ünlü milyarder, Bitcoin’in bir değer deposu rolünü üstlendiğine inanmanın yanı sıra altcoin sektörünün de ilerlemesi için önemli bir yardımcı olduğunu düşünüyor.

Öte yandan pazardaki mevcut durum göz önünde bulundurulduğunda birçok projenin hayatta kalamayacağına da inanan Pierce, Elizabeth Warren’ın Bitcoin’e yönelik en son eleştirilerine de değindi. Pierce, ünlü senatörü Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmeye çağırdı.

Hatırlanacak olursa Warren, salı günü attığı bir tweette Bitcoin’in dolara oranla daha fazla elit kesime hitap ettiğini ve zenginlere yönelik bir değer durumunda olduğunu oysa finansal sistemin sadece zenginlere değil, herkese yönelik olması gerektiğini ifade etmişti:

Mal varlığını büyük ölçüde Bitcoin’e borçlu olan Brock Pierce, ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff’i bile BTC’ye özendirmişti.  Birkaç ay önce ABD’li milyarder komşusu Brock Pierce’ın özel jetiyle gezintiye çıkan Peter Schiff, Bitcoin sayesinde mal varlığını katlayan Pierce’a özenmiş ve Bitcoin’i ilk duyduğu anlarda lider kripto para birimine yatırım yapmamasını esefle anmıştı.

“Eğer çok daha erken zamanlarda BTC yatırımı yapsaydım bugün benim de özel bir jetim olurdu.” diyen Schiff pişmanlığını dile getiren tweetler paylaşmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu