binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerÜnlü Kurucudan Cesur Açıklama: "23 Mayıs Kripto Para Dünyasında Dönüm Noktası Olacak,...

Ünlü Kurucudan Cesur Açıklama: “23 Mayıs Kripto Para Dünyasında Dönüm Noktası Olacak, İşte Sebebi”

Bir kripto para şirketi kurucusu, 23 Mayıs tarihinin kripto paralar açısından bir dönüm noktası olacağına inandığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

BitOoda kurucusu Vivek Raman’a göre 23 Mayıs, kripto para dünyasında dönüm noktası olacak bir gün olacak. Raman cesur bir açıklamayla, “23 Mayıs’ta tüm spot Ethereum ETF’lerinin onaylandığını göreceğiz” dedi.

ETH duyarlılığındaki mevcut konjonktürel düşüklüğe ve SEC’in Uniswap, Coinbase ve Consensys gibi büyük ekosistem katılımcılarına karşı devam eden davalarına rağmen, Raman iyimserliğini koruyor. Onayın yakın olduğuna inanmasının beş temel nedenini özetledi:

ARK ve 21Shares Staking’i Başvurularından Kaldırdı

Spot ETH ETF kararları 23 Mayıs’ta verilecek olan ARK ve 21Shares, staking’i kaldırmak için başvurularında değişiklik yaptı. Raman, hiçbir ihraççının, ileriye dönük bir yol gösteren bir düzenleyicinin rehberliği olmadan bu potansiyel serbest gelir kaynağını önceden planlayarak kaldırmayacağını savunuyor.

Grayscale ETH Vadeli İşlem ETF Başvurusunu Geri Çekti

Düzenleyici engeller karşısında gösterdiği azimle tanınan Grayscale, ETH Vadeli İşlem ETF başvurusunu geri çekti. Raman, Grayscale’in spot ETH ETF’nin yakın olduğunu bilmediği sürece kazanılabilir bir mücadeleden kaçınmayacağını öne sürüyor.

İlgili Haber  Kripto Paraları Derinden Etkileyen ABD'deki Enflasyon Ne Olacak? Michigan Verileri Açıkladı

ETH Vadeli İşlem ETF’lerinin SEC Onayı

SEC, ETH Vadeli İşlem ETF’lerini zaten onayladı, bu da Raman’a göre ETH’nin BTC ile aynı gemide olduğunu ve CFTC kapsamında bir emtia olarak kabul edildiğini ima ediyor. Bu onay Merge’den sonra verildi, yani proof of stake ETH bir emtia olarak kalmaya devam ediyor.

Gensler’ın ETH ile ilgili Açıklaması

SEC Başkanı Gary Gensler, ETH’nin menkul kıymet olmayan bir varlık olduğunu ifade etmişti. Mevcut siyasi tartışmalara rağmen Raman, ETF kararının ETH’nin statüsünün netleştirilmesini zorlayacağına inanıyor.

SEC’in Yetkisini Aşması

SEC, mahkemeler tarafından “keyfi ve kaprisli” olarak nitelendirildi. Raman, mevcut durum göz önüne alındığında spot ETH ETF’nin reddedilmesinin SEC için bir başka utanç verici kayıpla sonuçlanacağını savunuyor. Geriye kalan tek hamlenin ETH ETF’lerini sessizce onaylamak olduğunu öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ramazan kurt

3 yıldır büyle diyorsunuz hep yalan Allah demiştırki yalalcilar benim düşmanımdır

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail