BitcoinHaberler

Ünlü Milyarder “Rusya Merkez Bankası, Bitcoin Konusunda El Salvador’u Örnek Almalı!”

Bir gün tüm bankalar Bitcoin'i resmi olarak tanımak zorunda kalacak!

Uluslararası arenada pastadan pay kapma yarışı sürüyor. Çin dijital yuan için çalışmalarına hız kazandırırken Rusya da dijital rubleye ağırlık verebileceğinin sinyallerini veriyor.

Bir süre önce Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kripto paraların uluslararası arenada sıkça kullanılacağını belirtmişti ancak buna rağmen ülkenin Bitcoin konusundaki tutumu hala aynı.

Özellikle El Salvador’un ABD dolarının yanı sıra resmi para birimi olarak Bitcoin’i de kabul edeceğini açıklamasının ardından tüm gözler hükumetlerin atacağı adımlara çevrilmiş durumda.

Kendi ülkelerinde söz sahibi olan iş adamları ise Bitcoin konusunda hükumetlerine tavsiye vermeyi sürdürüyorlar. Bu isimlere son olarak Rus Milyarder Oleg Deripaska da eklendi. Deripaska, Rusya Merkez Bankasına Bitcoin’e geçme çağrısında bulundu.

Kripto paralar konusunda özellikle El Salvador’u örnek gösteren ünlü milyarder, ülkenin ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i tanıması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşları Engelliyorsunuz!”

Rus vatandaşlara Bitcoin gibi kripto paraları kullanma noktasında engel koyulduğunu belirterek Rusya Merkez Bankasını suçlayan ünlü isim, ilgili mercileri kripto paralar konusunda sert kurallar koymakla suçladı.

“Zavallı” diye nitelediği El Salvador’un bile Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesini akılcıl bir seçim olarak yorumlayan Deripaska, ayrıca Merkez Bankasını uluslararası platformda etkin iş anlaşmaları yapmaya davet etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu