Bitcoin

Ünlü Milyarder Yanıtladı: Kafanıza Silah Dayasalar Bitcoin’i mi Yoksa Altını mı Seçersiniz?

Altın yanlısı yatırımcılar Bitcoin konusunda hala çekimser davranıyor.

Bu zamana kadar sıkça gündeme gelen Bitcoin altın kıyaslamasına bir yorum da ünlü milyarder Ray Dalio’dan geldi. Dalio, “Kafama silah dayayıp da sadece bir tanesini alabilirsin deseler ben Bitcoin’i değil, altını seçerdim.” dedi.

Dalio her ne kadar Bitcoin konusunda çok da olumsuz düşünmese de tercihini altından yana kullanıyor ve bunun sebebini de şöyle açıklıyor: “Binlerce yıldır bir değer deposu olma rolünü başarıyla yürüttüğüne inandığım altına karşılık Bitcoin’i, yatırımımı çeşitlendirme noktasında bir araç olarak görüyorum.”

Öte yandan mayıs ayında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’i kişisel portföyünün bir parçası haline getirdiğini de açıklayan ünlü milyarder, az da olsa BTC sahibi olduğunu ancak fiyatın nereye gideceği konusunda net bir fikri olmadığını belirtti.

Büyük ölçüde, Bitcoin’in yukarı mı yoksa aşağı mı gideceğini gerçekten bilmiyorum. Bunun her iki tarafını da tartışabilirim.

diyen Amerikalı hedge fon yöneticisi Dalio, Bitcoin konusundaki kararsızlığını fiyattaki belirsizlik nedeniyle yaşıyor. Tıpkı birçok ünlü milyarder yatırımcı gibi işi şansa bırakmaktan kaçınan ünlü isim, Peter Schiff’le kıyaslandığında çok daha ılımlı bir tavır çiziyor: Altın yanlısı ancak Bitcoin düşmanı olmayan bir tavır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Nkk

Altınmı bitcoinmi sorusuna altın diyen adam salaktır bu saatten sonra.

Anonim

Valla altınları bozup ethr aldım 10 bin de zarara girdim pişman değilim beklicegim gelecek coinlerde altın dolar hikaye

Anonim

Kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum keşke altın alacağıma coin alsaydım gelecek coinlerde ve btc de am sabırlı olamk gerekir işte o zaman mükâfatını alırsın

Anonim

Millete altın dersin kendiniz bitcoin toplarsınız bitcoin sayesinde zengin oldunuz köpek bile yendiği kaba işemez

Last edited 10 ay önce by Anonim
alim

Haminiza çakam, sizde btc yoksa biyığlarımı değil yrrami keserim mk


Başa dön tuşu