XRP

Ünlü Profesör, Ripple (XRP) ve SEC Davasındaki Son Gelişmeyi Yorumladı!

XRP yatırımcıları için işler iyi mi ilerliyor?

Ripple ve SEC arasındaki yasal savaşta 20 Mart 2021 tarihinde oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Ripple’ın son duruşmada SEC’ye karşı verdiği güçlü savunma, XRP fiyatının da kısa sürede %10 gibi bir yükseliş elde etmesini sağladı. Peki ünlü finans uzmanları ve analistler bu durumu nasıl yorumluyor?

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasından Olumlu Gelişme: XRP Tekrar Borsalarda Listelenebilir Mi?

Ripple Lehine Savunma Ses Getirebilir

Arkansas Üniversitesi Hukuk Profesörü Carol Goforth, konu hakkında yayınladığı detaylı açıklamada XRP’nin aslında bu davada kazanan taraf olabileceğini vurguladı.

Şu an için XRP’nin gerçek bir kullanımının olmadığı belirtilirken ve bu sebeple menkul kıymet olduğu vurgulanırken, Ripple davada çok net bir savunma yaptı.

Ripple savunmasındaki ilgili maddeler ise şu şekilde ön plana çıkıyor:

  • Paragraf 78’de yapılan açıklamada Ripple’ın ortaklarından XAGO’nun Afrika içerisinde para transferleri için XRP kullandığı vurgulandı.
  • Paragraf 84’de ise SBI/Ripple Asia CEO’sunun Japonya içerisindeki birçok etkinlikte bilet ödemeleri için XRP kullandığı vurgulanıyor.
  • Savunmanın 95’inci maddesinde ise Ripple’ın MoneyTap ile olan ortaklığı ve SBI Asia aracılığıyla para transferlerinde XRP kullanılması örneği ortaya atıldı.
  • Paragraf 105’de Ripple’ın gerçek zamanlı ödeme çözümleri için Avustralya ve Asya arasındaki ödeme kanalında Novatti ile ortaklık imzaladığı ve XRP kullanıldığı ifade ediliyor.
  • Paragraf 115’de ise Ripple’ın eski bir Goldman Sachs yöneticisini ekibe katıp XRP’nin döviz piyasalarındaki etkinliğini arttırmak istediği vurgulanmakta.

Ripple’ın bu savunma ile XRP’nin gerçek kullanıma sahip olduğunu kanıtlaması, bu davanın Ripple lehine dönmesini sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu