HaberlerXRP

Ripple-SEC Davasından Olumlu Gelişme: XRP Tekrar Borsalarda Listelenebilir Mi?

Davada konuşulanları yorumlayan avukatlar, XRP'nin tekrar borsalarda listelenebileceğini ifade etti.

SEC’in Ripple’a ve iki yöneticisine karşı açtığı davadan sonra birçok borsa XRP’yi platformlarından delist etmişti. Bu durumlardan sonra aylar geçmesine rağmen hala beklentileri karşılamayan XRP fiyatı, henüz davanın etkisini atabilmiş değil. Davanın birkaç yıl bile sürebileceğini ifade eden uzmanlar, XRP’nin dava sonuçlanana kadar tamamen rahatlayacağını düşünmese de mahkemeden gelen olumlu haberler XRP fiyatını yükseltiyor.

Bugün Bitcoin’in dakikalar içerisinde 1500 dolardan fazla yaşadığı düşüş, tüm piyasa üzerinde olumsuz etki yaşatırken Coinmarketcap verilerine göre XRP’nin güzel bir şekilde tutunduğu görülüyor. Bu olumlu etkinin ise SEC-Ripple davasındaki bir gelişme sebebiyle olduğu ifade ediliyor.

Borsalar XRP’yi Tekrar Listeleyecek Mi?

XRP’yi delist eden borsalar, gerekçe olarak Ripple ve SEC’in arasındaki davayı ortaya atarak bu adımı atmışlardı. SEC tarafından XRP’ye yöneltilen “XRP bir menkul kıymettir” suçlaması, birçok borsanın kendini korumasını sağlamış ve XRP’yi delist etmesiyle sonuçlanmıştı. Ancak davanın dünkü keşif duruşmasından bu engellemeleri kaldırabilecek bir gelişme ortaya çıktı.

Duruşmada bir SEC avukatının, “sadece Ripple ve Ripple iştiraklerinin XRP satışları menkul kıymet olarak görülebilir ve yasa dışı sayılabilir” söylemi, bazı avukatlar tarafından “bu durumda borsalarda alınıp satılan XRP’ler ile ilgili herhangi bir yasal engelleme kalmıyor, borsalar tekrar XRP’yi listeleyebilir” şeklinde yorumlandı.

Bu gelişmeden sonra gözler borsalara çevrilirken sosyal medya üzerinde #RelistXRP etiketi de trend oldu. Büyük borsalardan henüz nasıl bir adım geleceği bilinmiyor ancak birkaç küçük çaplı borsanın XRP’yi tekrar listeleme kararı aldığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu