Bitcoin

Ünlü Uzman Açıkladı: “Şu An Bitcoin Tutmak, Tehlikeli!”

David Tice, şu an BTC yatırımı yapılmaması gerektiğini ifade etti

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.000 dolara kadar yükseldikten sonra sert bir düşüş yaşadı ve yeniden 30.000 doların altına geriledi.

BTC, 30.000 dolar desteğini birkaç günlük olarak kaybederse bunun daha önceki yılların rekoru olan 20.000 dolara bile gerilemesi muhtemel olarak gözükmekte.

Ünlü bir fon yöneticisi ve analist olan David Tice ise konu hakkında yaptığı açıklama ile aslında bütün yatırımcıları uyardı.

Ünlü Fon Yöneticisinden Bitcoin Uyarısı

Prudent Bear isimli fonu yöneten Tice, özellikle karamsar olması ile tanınan birisi. Kendisinin yönettiği fon da özellikle kötü piyasa şartlarında short pozisyon açarak gelir elde etmesiyle biliniyordu.

Tice, şimdi yaptığı uyarısında ise BTC yatırımı bulundurmanın özellikle şu an için tehlikeli olduğunu vurguladı. Tice, 60.000 dolara yükselişin kendisine göre çok kritik olduğunu ve buradan bir düzeltme gerektiğini düşündüğünü vurguladı.

Merkez bankalarının ve regülatörlerin dikkati ile zorlamasının ise bu fiyat düzeltmesini daha da ciddileştirebileceğini düşünen Tice, şunları ifade etti:

Son zamanlarda merkez bankacılarından, Uluslararası Ödemeler Bankası’ndan ve İngiltere Merkez Bankası’ndan çok fazla negatif açıklama yapıldı. Bence bugünlerde BTC tutuyor olmak çok tehlikeli.”

Tice, Çin baskısı ve merkez bankalarının regülasyonları gibi gelişmelerin fiyat düzeltmesini daha da şiddetlendirebilecek sinyaller olarak görüyor ve aslında 30.000 doların altına daha fazla düşüş bekliyor. Tice’a göre BTC düşerken yükselecek olan varlık ise kesinlikle altın olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Demek y….vş in….ben altın almiş


Başa dön tuşu