BitcoinHaberler

Ünlü Yatırımcı Dan Tapiero’dan Yeni Açıklama: Bitcoin (BTC) Ölecek mi?

Gold Bullion International (GBI) kurucu ortağı Dan Tapiero, Bitcoin'in asla ölmeyeceğini vurguladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemde inanılmaz bir düşüş yaşadı ve 20.000 dolar altına sarktı. Daha önceki rekorun zirve noktası olan 20.000 dolar da kırılarak BTC 17.600 dolarlara kadar geriledi.

BTC’nin her düşüş döneminde olduğu gibi yine “Bitcoin öldü” söylemleri son zamanlarca ciddi oranda artış gösterdi. Ancak tabii ki herkes aynı görüşte değil.

“Bitcoin Asla Ölmeyecek”

Gold Bullion International kurucu ortağı ve makro yatırımcı Dan Tapiero, Bitcoin’in sadece ABD’de değil bütün dünyada kullanıldığını hatırlattı. Ünlü isim, BTC’nin ölmesi için bu küresel yatırımın herkes tarafından bir anda bırakılması gerektiğini hatırlattı. BTC’nin bütün yerlerde bir anda “ölemeyeceği” için asla ölmeyeceğini aktaran Tapiero, durumun teorik olarak imkansız olduğunu hatırlattı.

Paylaştığı grafikte Google üzerindeki Bitcoin ilgisini ülkelere göre paylaştıran Tapiero, Türkiye’ye de yer verdi. Google verilerine bakıldığında El Salvador birinci iken BTC’ye ilgi konusunda Hollanda üçüncü, Nijerya dördüncü, İsviçre beşinci ve Türkiye altıncı sırada bulunuyor.

Bitcoin, bütün dünya ülkeleri tarafından tek bir anda genel olarak yasaklanmadığı müddetçe dünyanın farklı yerlerinde buna olan ilgi canlı kalmaya devam edecektir. Bunun yanı sıra ABD ve Kanada’daki ilgiye bakıldığında BTC’nin aslında daha çok başka ülkelerin ilgisi ile ilerlediği görülebilmekte. Buna rağmen kurumsal yatırım açısından ABD’nin önde olduğu bilinen bir gerçek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu