coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinUnutulan Altcoin Zinciri Yeni Özellik ile Canlandı: Fiyatta da Artış Var

Unutulan Altcoin Zinciri Yeni Özellik ile Canlandı: Fiyatta da Artış Var

Uzun bir süredir neredeyse hiç kullanılmayan altcoin zinciri, getirilen özelliğin ardından büyük ilgi gördü ve tıkanıklık yaşıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu bir akıllı sözleşme platformu olan EOS EVM zinciri, bugün işlemlerde ani bir artış yaşadı.

Blockchain veri sağlayıcısı Bitquery’ye göre, EOS EVM zincirindeki işlem sayısı, ağ için rekor bir seviye olan 1 milyonun üzerine çıktı.

İşlemlerdeki artış, kullanıcıların EOS EVM zincirine mesajlar yazmalarına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir uygulama (DApp) olan ilk inscription’ın faaliyetlerinden kaynaklandı. Söz konusu özellik, 8 Aralık 2023 Cuma günü başlatıldı ve blockchain üzerinde iz bırakmak isteyen kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Kullanımın artmasıyla birlikte EOS altcoin fiyatında da gün içerisinde %8’lik bir artış yaşandı.
İlgili Haber  İki Devasa Balina, Ortaklaşa Bir Şekilde Bu Altcoinden Binance'e Yüklü Transfer Yaptı

Benzer şekilde Bitcoin blockchain’inde de inscription’lar nedeniyle büyük bir ağ tıkanıklığı yaşanıyor ve işlem ücretleri son ayların en yüksek seviyelerine yükseldi. Inscription’lar, blockchain üzerinde resim, metin, ses ve hatta uygulamalar gibi rastgele verileri depolamanın bir yolu olarak sunuluyor. Bu veriler BTC ağında tek bir satoshi’ye bağlanarak NFT’ler oluşturulabiliyor.

Bununla birlikte, yüksek hacimli işlemler, daha önce neredeyse hiç kullanılmayan EOS EVM zincirini aşırı derecede zorladı. İşlemler zincirin kapasitesini aştığı için ağ tıkanıklık ve gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Bazı kullanıcılar işlemlerinin takıldığını veya başarısız olduğunu bildirirken, diğerleri işlemlerini gerçekleştirmek için gereken yüksek ücretlerden şikayet etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail