Kripto HaberleriHaberlerUSDC CEO'su Jeremy Allaire, Kripto Paraların Düzenlenmesi Hakkında Konuştu!

USDC CEO’su Jeremy Allaire, Kripto Paraların Düzenlenmesi Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

USDC dağıtıcısı Circle’ın CEO’su ve kurucusu Jeremy Allaire’e göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) stablecoinler için doğru düzenleyici değil.

Şirket, 42 milyar doları aşan dolaşımıyla ikinci en büyük stabilcoin olan USD Coin’in ihraççısı konumunda.

USDC CEO’su, Kripto Paraların Banka Düzenleyicileri Tarafından Düzenlenmesini Savunuyor

Allaire Bloomberg’e verdiği bir röportajda “SEC’in stablecoin’ler için uygun bir düzenleyici olduğunu düşünmüyorum” dedi ve ekledi: “ABD de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde, devletin özellikle ödeme stablecoin’lerinin bir ödeme sistemi ve bankacılık düzenleyici faaliyeti olduğunu söylemesinin bir nedeni var.”

Allaire, “Söylemeyi sevdiğimiz gibi, çok sayıda seçenek var, tüm stablecoin’ler birbirine eşit tasarlanmadı. Ancak, politika perspektifinden bakıldığında, dünyadaki tek tip görüş bunun bir ödeme sistemi, tedbirli bir düzenleyici alanı olduğu yönünde.” dedi.

İlgili Haber
Altcoin Kurucusu Tüm Coinlerini Hazineye Bağışladığını Duyurdu: "Artık Hiç Coin Tutmuyorum"

Allaire, genel olarak “nitelikli saklama” gerekliliklerine tabi varlıklara sanal para birimlerini dahil eden yeni bir SEC önerisinden yana olduğunu söylüyor.

Bu plana göre, kripto para firmaları yıllık değerlendirmelerle karşı karşıya kalacak, hesap ekstreleri sağlayacak ve talep üzerine kayıtları ibraz edecek. Bu, borsalar gibi kripto firmalarının fonları karıştırmasını önleyecek, ancak hedge fonları ve özel sermaye firmalarının müşterilerinin dijital varlıkları tutmasını daha zor hale getirecek.

Allaire düşüncelerine şöyle devam etti:

“Uygun kontrol yapılarını ve iflas korumalarını ve diğer şeyleri sağlayabilecek nitelikli saklama kuruluşlarına sahip olmanın çok önemli bir piyasa yapısı olduğunu ve çok değerli olduğunu düşünüyoruz.

Rastgele borsaların varlıklarınıza sahip olması konusunda pek çok ders alındığını gördük. Bu tür bir kurala sahip olmanızın bir nedeni var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları