AltcoinHaberlerKripto Para

USDC’nin Şirketi Circle’dan Bu Altcoine Destek!

Circle Polygon USDC desteğini başlattı.

Küresel bir ödeme şirketi olan Circle, ödeme platformunda Polygon USDC stablecoin desteğini başlattığını duyurdu.

Bu destekle beraber Circle’ın kurumsal müşterileri USDC’lerini Ethereum (ETH) ana ağından Polygon (MATIC) ağına bağlamadan, hesaplarındaki fiat para birimlerini saniyeler içerisinde Poligon USDC’ye dönüştürmelerini ve çeşitli blok zinciri ağlarında yerel USDC ile takas etmesini sağlayacak.

Polygon USDC, platformda desteklenen ilk köprülenmiş versiyonu olacak.

Bu bağlamda Polygon USDC desteği sayesinde Circle müşterileri Ethereum ağından Polygon ağına USDC aktarırken işlemleri daha hızlı ve daha az maliyetli olacak.

Duyuruya göre Circle platformunda “Polygon USDC desteği” etkinleştirildiğinde, ticari müşteriler fiat para birimlerini saniyeler içinde USDC’ye çevirebilecekler.

Circle’ın CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Allaire yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Polygon, işletmelerin ve geliştiricilerin daha hızlı ödeme süreleri ve daha düşük maliyetlerle yerleşik ve akıcı bir ekosistem oluşturmaları için çekici bir ağdır.

Circle Hesabında ve Circle API’lerinde Polygon USDC’yi desteklemek, USDC’yi daha önde gelen blok zincirlerinde birlikte çalışabilir hale getirmeye yönelik bir başka adımdır ve internette dolar dijital para biriminin daha fazla benimsenmesine yardımcı olur.”

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal ise yaptığı açıklamada “Dünyadaki en hızlı büyüyen dolar dijital para birimlerinden birinin Polygon’da kullanıma sunulduğunu görmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu