Kripto HaberleriEkonomiÜst Düzey FED Yetkilisi Barkin'den Faiz Açıklaması: Haziran Toplantısı Öncesi Son Durum...

Üst Düzey FED Yetkilisi Barkin’den Faiz Açıklaması: Haziran Toplantısı Öncesi Son Durum Ne?

Richmond FED Başkanı Thomas Barkin, bugün yaptığı konuşmasında faiz kararına dair ipuçları içeren bilgiler verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Richmond FED Başkanı Thomas Barkin bugün yaptığı açıklamada, FED’in politikasının kısıtlayıcı bölgede olduğunu, ancak faiz oranlarının gelecekte nereye gitmesi gerektiği konusunda belirsizlik olduğunu söyledi.

Barkin, yüksek faiz oranlarına ve enflasyona tepki olarak talebin düştüğüne dair işaretler aradıklarını söyledi. Barkin, enflasyon konusunda tüm işi faiz artışlarının yapacağına güvenmenin zor olduğunu belirtti.

“Ekonominin bazı bölümleri soğuyor gibi görünürken, diğerleri canlılığını koruyor” dedi.

Thomas Barkin, Richmond Federal Rezerv Bankası’nın başkanı ve CEO’su olarak görev yapan bir merkez bankası yöneticisidir. Aynı zamanda FED’in başlıca para politikası organı olan Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) üyelerindendir.

Thomas Barkin, enflasyonun birçok insanın umduğundan daha inatçı olacağını ifade etti. Barkin, işletmeler arasında fiyatları artırma konusunda daha fazla isteklilik gördüğünü ve bunun talep düşene kadar devam edeceğini söyledi.

Barkin ayrıca ücret artışlarından kaynaklanan riskler hakkında daha az şey işittiğini açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay