Blockchain

Uzay Projelerinde Blockchain Kullanımı Fayda Sağlayabilir

NASA, ESA ve diğer uzay şirketlerinin Blockchain teknolojisinden çok kez yararlanabilecek olduğu tahmin ediliyor.

ABD ve Avrupa uzay ajanslarının güvenlik sistemleri dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. NASA, hiçbir verinin dışarı sızmasına izin vermeyen özel sistemleri tercih ederken, kurum içerisinde bilgisayar sistemlerinin en gelişmiş teknolojiler ile korunduğundan söz ediliyor. Özellikle Rus tehdidi ve diğer ülkelerden siber saldırı tehditleri olduğu için bu kurumlar verilerini son derece iyi düzeyde korumak zorundalar.

Rusya ve ABD arasında sürekli olarak devam eden rekabet devam ederken özellikle ABD açık ara önde geliyor ve Rusya’nın ABD’ye yetişmesi uzayda pek mümkün görülmüyor. Mars’a ulaşma planlarında adım adım ilerleyen ABD, uzay kuvvetlerine bile sahip durumda.

Blockchain Kullanımı Artabilir

Bu kurumların Blockchain’in güvenliğinin kesin olarak ispatlanması durumunda gelecekte en aktif sistem olarak zincir teknolojisinden fayda sağlayabilecek oldukları belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu