Kripto HaberleriAltcoinUzman İsim, Bu Stablecoini Kullanan Yatırımcıları Uyardı: Risk Var!

Uzman İsim, Bu Stablecoini Kullanan Yatırımcıları Uyardı: Risk Var!

Takip et

Önemli bir yazar ve gazeteci olan Matt Taibbi, stablecoin USDC’ye yatırım yapılmaması konusunda uyarıda bulunan sert bir makale kaleme aldı.

Circle’ın rezerv fonlarının tek karşı tarafı olduğuna işaret eden Taibbi, Circle’ın Rezerv Fonu’nun coin sahiplerine değil şirkete ait olacağını açıkladı.

Taibbi, Circle’ın bir iflas olayı yaşadığında müşterilerinin genel güvencesiz alacaklılar olarak muamele göreceğini iddia etti. Kısa bir süre önce Coinbase müşterilerinin de benzer bir durumda olduğu ortaya çıkmıştı ve borsa tepki çekmişti.

USDC Stablecoin Yatırımcıları Ne Kadar Korunuyor?

Taibbi, USDC’nin tescil beyanında bazı önemli risklerin altını çiziyor.

Tescil beyanlarında yer alan bir alıntıda “hisseler yalnızca Circle Internet Financial; LLC tarafından satın alınabilir” denmektedir.

Taibbi, böyle bir maddenin son derece olağandışı olduğuna ve USDC sahipleri için kötü sonuçlar doğurabileceğine inanıyor.

Bu madde Circle’ı fonun tek karşı tarafı haline getiriyor ve sonuç olarak bir sorun durumunda rezervin tüm fonları onlara ait olacak.

İlgili Haber
Circle CEO'su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!

Taibbi, iflasla ilgili sorunların tüm kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu en büyük ikilem olduğuna inanıyor.

Son zamanlarda 3AC, Voyager ve Celsius ile yaşanan olaylar göz önüne alındığında, USDC sahiplerinin iflas riski taşıyıp taşımadıkları çok önemli bir konu.

Circle’a göre ise, şirketin müşterileri eyalet para iletim yasaları tarafından korunuyor.

Ancak Taibbi, Circle’ın lisanslamanın gerekli olduğu eyaletlerde denetlendiğine dikkat çekiyor.

Dahası, her eyalet sanal varlık faaliyetini para aktarımı olarak görmüyor. Circle ayrıca rezervlerinin tüm konumlarını ve her bir konumda ne kadar değer depolandığını açıklamadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları