Kripto HaberleriAltcoinCircle CEO'su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!

Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!

Takip et

Circle’ın kurucusu ve CEO’su Jeremy Allaire, şirketin USDC stablecoin’inin kripto piyasasındaki gerilemenin etkisiyle çökmek üzere olduğuna dair söylentileri ele alan bir blog yazısını paylaştı.

“USDC Varlıkları Her Zaman ABD Doları Cinsinden Varlıkların Eşdeğerleriyle Desteklenir”

“Nasıl stabil olunur” başlıklı ilk gönderi, diğer hususların yanı sıra USDC’nin tamamen diğer varlıklar ile desteklendiğini belirtti:

 “USDC her zaman ABD doları cinsinden varlıkların eşdeğer değeri ile desteklenmiştir; USDC rezervleri, BlackRock ve Bank of New York Mellon da dahil olmak üzere önde gelen ABD finans kurumlarının yönetiminde ve gözetiminde tutulmaktadır.”

Buna ek olarak paylaşılan gönderide Circle’ın rezervleri ve prosedürleri hakkında uzun bir açıklamaya da yer verildi.

Allaire yazının devamında şunları ekledi: “Kriptodaki dolandırıcılık geçmişi göz önüne alındığında bazı kullanıcıların neden paranoyak olduğu anlaşılabilir. Kendimizi her zaman bize sunulan en yüksek standartlarda tutmaya çalıştık. Bu da düzenleyiciler, üst düzey güvence firmaları ve önde gelen mali kuruluşlarla çalışmamızı sağladı.”

İlgili Haber
Circle, Euro Destekli Stablecoini Piyasaya Sürdü!

“Circle Finansal Olarak Hiç Olmadığı Kadar Güçlü”

CEO, sözlerini kripto para ödeme şirketi Circle’ın “finansal olarak şimdiye dek hiç olmadığı kadar güçlü bir pozisyonda olduğunu ve şeffaflığını artırmaya devam edeceği” konusunu söyleyerek noktaladı.

CoinGecko verilerine göre, bu yazının yazıldığı sırada USDC ABD doları ile 1:1 oranında işlem görüyor.

Haziran ayı ortalarında Circle, euro odaklı yeni bir stabilcoin olan EUROC’u tanıtmıştı. Ayın başlarında ise kurumsal müşterilere hizmet veren bir kripto altyapı girişimi olan Cybavo’yu satın almayı kararlaştırmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları