BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Valkyrie Bitcoin Madencilik ETF’i İçin SEC’e Başvurdu!

Bitcoin'e dayalı ETF başvuruları devam ediyor.

Küresel piyasalardaki riskten kaçış, kripto para yatırımcılarını bir hayli yordu. Uzun süredir kırmızı renk görmekten sıkılmış yatırımcılar bugün hafif yeşillenen piyasada nefes almaya çalışsa da, zararların kapanması için bol yeşilli günlere geri dönmemiz gerekecek.

Kripto para piyasalarında fiyat anlamında fırtınalı günler yaşansa da, sektörün geleceğine dair güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bu da geleceğe yatırım yapan yatırımcıların beklentilerinin yükselmesine neden oluyor

Pek çok alanda Bitcoin borsa yatırım fonu  (ETF) başvurusu bulunan Valkyrie’den SEC’e yeni bir başvuru geldi.

Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, Nasdaq’ta listelenen Bitcoin madencilik şirketlerinin hisse senetlerine maruz kalmayı sağlayan bir ETF konusunda SEC’e başvuru yaptı.

Başvuruya göre Valkyrie Bitcoin Miners ETF, net varlıklarının en az %80’ini, karlarının ise en az %50’sini Bitcoin madencilik firmaların hisse senetlerine yatıracak.

SEC’in spot Bitcoin ETF’ine onay vermemesi, pek çok kurumsal yatırımcının borsalarda işlem gören ve Bitcoin  ile doğrudan ilişkili şirketlere yatırım yapmasına neden oldu. Bu sayede kendilerine dolaylı olarak Bitcoin maruziyeti sağlayan şirketlere bu ETF ile yeni bir ürün sunulmuş olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu