Kripto HaberleriHaberlerVenezuela ekonomik krizi Petro ile yenmek istiyor

Venezuela ekonomik krizi Petro ile yenmek istiyor

Takip et

Venezuela yöneticilerinin ülkede yaşanan ekonomik krizi belirli bir süre boyunca devam edecek olduğundan emin oldukları ama kısa vadede yeni adımlar atarak kripto paraların kullanımı ile yaptırımları en aza düşürmek ve dünyaya petrol ihraç edemediğinden dolayı belirli seviyede ihracat mallarının artışını tetikleyebilecek olduğu iddia edildi. Venezuela yönetiminin kripto paralar hakkında aldığı bu kararın geçerli olması için ülkede tüm insanların Petro kullanması gerektiği ve yönetimin dolar kullanımının önüne geçmesinin mümkün olmaması ve Venezuela yerli para birimi olan Bolivar kullanınımın son derece düşmesine rağmen adım atmadığı basına yansıdı.

Venezuela durduğu yerde duruyor!

Venezuela yönetiminin yaptırımlar ve ekonomik krizin sonucu yönetim araçları iyiye doğru değil kötüye ve tek yönden güce doğru kullanmasından dolayı bu sorunların yaşandığı ve yaşanmaya devam edecek olduğunu belirten ekonomistler, Petro kullanımının ülkede etkili sonuçlarının olamayacak olduğunu, hem nakit kullanıma izin vermiyor olması, hem hükümet kontrolünde olmasından dolayı ülke vatandaşlarının Petro’ya güvenmediklerini belirtti.

Hükümete yakın kişilerin dahi Venezuela’da kısıtlı Petro yatırımı yaptıkları ve bunu gösteriş için yaptıkları, asıl paralarını ise ülke dışında tutmaya devam ettiklerini belirtti.

Venezuela basını ülkede yaşanan krizin çok derin olduğunu ve bu krizin içerisinden çıkabilmenin tek yolunun ABD ve AB ile iyi ilişkiler kurarak meşru yönetimlerin devreye girmesi ve yöneticilerin tamamen değişerek halkın akıllı seçimler yapması ile son bulabilecek olduğunu düşünüyor.

Petro kullanımı ise ülkede sınırlı olarak işlediği ve tam oturmuş bir ödeme aracı olmadığından dolayı aktif olarak kullanılmazken, ülkeyi yöneten isim olarak gösterilen Nicolas Maduro’nun tek başına aldığı ve yönlendirilmiş kararlar almasından dolayı Petro’ya güvenin sıfır olduğu biliniyor. Ülkede yönetim sisteminin tamamen tek taraflı olduğu ve ABD’nin bir düşman olarak görülmesinden dolayı petrol ihraç edilemediği, Maduro’nun ise çevresinde bulunan kişiler tarafından kripto paralar ile krizi aşabilecek olduğu yönünde kandırıldığı basına yansıyor. Venezuela’da basın Maduro yönetiminin bir yönetim olmadığını tamamen ülkeyi krize götürmek isteyen bir ekip olarak hareket ettiğini düşünüyor. Ülkede 1 kilo pirinç alabilmek için 1 aylık asgari ücret ödenmek zorunda.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları