Altcoin

Venezuela Vatandaşlarına Kripto Para Sözü: Öğrencilere Burs Verilecek!

Venezuela'daki öğrencilere Axie Infinity ile burs verilecek!

Venezuela, Petro isimli kripto para birimi ile beraber kesinlikle dünyada ilklerden birisine imza attı. Geçtiğimiz yıllarda çok konuşulan petrol destekli kripto para birimi, Venezuela’nın ve tüm dünyanın tepkisini çekmişti.

Hükümet tarafından ısrarla çeşitli unsurlarda kullanılmaya zorlanan Petro, şimdilerde ise adından pek söz ettiremiyor. Petro’nun başlattığı kripto para tanınırlığı ise ülkede son hız devam ediyor gibi gözükmekte.

Venezuela, Kripto Para Bursu Vermeye Başlayacak

Venezuela’dan bir vali adayı, seçilmesi durumunda şehirdeki sakinlere kripto para ile burs verme teklifinde bulundu. Bu burs imkanından ise madencilik ve kripto para sektörüne yönelik özel bir bölüme katılan öğrenciler faydalanabilecek.

Ülkenin iktidar partisini temsil eden Jose Alejandro Teran, La Guaira Dijital isimli program kapsamında bunu vaat etti ve bunun aslında ülkenin ekonomisinin istikrar sokulması konusunda böyle bir adım atıldığını vurguladı.

Teran’ın kurduğu eğitim merkezi özellikle NFT’ler, kripto para madenciliği ve alım satım konusunda uzmanlık sunacak ve öğrencileri bu alana yönelik yetiştirecek.

Söz konusu kripto para bursunun ise çoğunlukla  Axie Infinity (AXS) olarak verileceği vurgulanmakta. Bunun yanı sıra Cryptoassets (SUNACRIP) isimli kripto para birimi de burs olarak verilebilecek.

Teran, yılda 1000 istihdam hedefine sahip olduğunu ve söz konusu çalışanlar ile öğrencilere kripto para bursu vermekten gurur duyacaklarını ifade etti. Latin Amerika kesinlikle kripto para sektöründeki etkisini arttırmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu