Haberler

Venezuela’da beklenen olmadı, Petro rekor kıramıyor

Venezuela’da beklenen olmadı. Ülkede kısa süre önce herkesin kullanımına sunulmasına rağmen iyi bir performans sergilemeyen Petro’nun, halk tarafından iyi bir seçenek olmadığı gerekçesi ile kullanım oranlarında hala artışının olmadığı açıklandı. Halkın pasaport ve benzeri alımlar için zorunlu olarak Petro kullanmasını şart koşan hükümete rağmen büyük bir çoğunluğun Petro’yu bulamaması ve hemen erişememesi dolayısı ile yatırımcıların bir süredir sıkıntı yaşadıkları açıklandı. Maduro yönetiminin Petro kullanımını önermesine rağmen gereken destekleri vermediği ve alım yapmak isteyenlerin çok fazla zorlandıkları belirtildi.

Neden alamıyorlar?

Venezuela’da halk Petro’ya parasızlık ve satışların son derece karmaşık olmasından dolayı hemen ulaşamıyor. Bunun nedeni ile ilgili ülkede yapılan açıklamalarda kısa süre içerisinde herkesin Petro’ya daha kolay ulaşabilmesi için hükümetin bir süredir Petro üzerinde çok ciddi çalışmalarının olduğu belirtilmişti. Halk ise bu sorunun kısa sürede düzelmeyecek olduğunu, çözüm için çok uzun bir zamana ihtiyaç duyulduğunu düşündüklerini belirtiyor. Yakın zamanda Maduro yönetimi, Petro’nun istenilen seviyede yaygın bir şekilde kullanılması için daha değişik yollara başvuracağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu